Na policisty se podle jejich mluvčí Jaromíry Novákové obrátil personál domu klidného stáří na Vodňansku s tím, že pohřešují osmdesátiletou seniorku, která trpí Alzheimerovou chorobou.

"Uvedli, že z domova odešla kolem osmé hodiny večer, v domácím oblečení a v pantoflích," doplnila mluvčí.

Okamžitě po přijetí oznámení začala ve večerních hodinách pátrací akce, do které se zapojili policisté z oddělení Vodňany, Protivín a policejní psovod se služebním psem.

"Policisté propátrávali různý terén v blízkosti domova. Vzhledem ke snižující se viditelnosti byl na pomoc přizván i policejní vrtulník. Nakonec ho nebylo zapotřebí. Vodňanská policejní hlídka, která pěšky propátrávala okolí rybníků, ženu nalezla. Pohřešovaná ležela na zemi u křoví v blízkosti pole za rybníkem, který je od domu vzdálen asi kilometr a půl. Byla značně zmatená a rozrušená. Policisté seniorku z nepřístupného terénu odnesli k nejbližší komunikaci, kde si ji převzali do péče zdravotníci. Pátrací akce se šťastným koncem byla ukončena po 21 hodině. Zdravotníci ženu na místě vyšetřili a předali ošetřovatelkám domu," doplnila Jaromíra Nováková.