„Nastěhovali jsme se letos na jaře a tyhle věci tam už byly, jen jsme si mysleli, že jsou odložené. Až později přítel zjistil, že urny jsou plné,“ řekla ve středu Deníku.

Nejdříve kontaktovala majitele domu. „Ten s tím ale nechtěl mít nic společného a řekl, že je to naše věc,“ pokračovala. Nakonec o nálezu informovala policii, což potvrdila tisková mluvčí Jaromíra Nováková.

„Policisté prověřují oznámení o nálezu sedmi plných uren ve sklepě, který si oznamovatelka najala společně s bytem,“ uvedla Jaromíra Nováková.

V objektu byla v nájmu strakonická pohřební služba. Ta se před dvěma roky dostala do povědomí veřejnosti kvůli nezákonnému nakládání s lidskými ostatky. Na jejich hanobení upozornila radnice v Horažďovicích na Klatovsku, jež pronajímala firmě smuteční síň. Policie tam našla už delší dobu ležící těla zemřelých, dokonce v pytlích na zemi. Na chodbě síně byli v rakvích nebožtíci uloženi po dvou kvůli plným chladicím boxům. Jeden z nich nefungoval.

Ona pohřební služba také předvedla zázrak zdvojení, když rodičům předala urnu se zpopelněnou dcerou. Při kontrole ale její tělo zaregistrovali policisté na chodbě smuteční síně.

Nepietně jednající firmu skandál pohřbil – dostala tříletý zákaz provozování pohřebních služeb a následně zanikla.