Na alimentech dluží přes 25 tisíc korun

Z neplacení alimentů viní strakoničtí policisté 41letého muže z Budějovic. Ten neposílá peníze svým dvěma dětem žijícím na Strakonicku od loňského března a za tu dobu dluží přes 25 tisíc korun. Je podezřelý ze zanedbání povinné výživy, soud ho může poslat až na dva roky za mříže.

Jak to bylo s orlem?

Smrt chráněného orla mořského zaměstnávala policisty na Strakonicku. Jejich mluvčí Jaromíra Nováková popsala, že mrtvého dravce v hodnotě 100 tisíc korun objevil začátkem dubna svědek u Bezdědovic. Příčina úhynu nebyla zřejmá, policisté odeslali tělo na pitvu. A včera zveřejnili její závěry. „Výsledek pitvy vyloučil, že by na úhynu orla měl jakýkoliv podíl člověk. Orel nebyl otrávený karbofuranem, ani nebyl zastřelený," řekla Jaromíra Nováková. Podobný případ byl na Strakonicku loni 
v březnu. V Hošticích u Volyně otrávil orla mořského právě karbofuran. Viníka se policistům nezdařilo najít.

Ukradl obilí

Blatenští policisté pátrají po dosud neznámém pachateli, který násilím otevřel okénka zásobníků dvou sil v Bratronicích, ze kterých odcizil celkem 10 tun krmného obilí v celkové hodnotě 50 000 korun. Podle poškozené firmy došlo ke krádeži v době od 10. dubna 2015 do 20. dubna 2015. Policisté přivítají jakoukoli informaci vedoucí k dopadení pachatele. Informace volejte na linku 158 nebo na tel. č. 974 237 710.

Peněženka ležela za výtahem

Strakoničtí policisté pátrají po pachateli, který 56letému muži odcizil pánskou koženou peněženku, kterou měl muž uloženou v zadní kapse kalhot. Ke krádeži došlo zřejmě ve výtahu domu, kdy mu ji neznámý pachatel z kapsy vytáhl. Peněženku poškozený našel odhozenou za výtahem. Z peněženky se ztratila pouze finanční hotovost. Způsobená škoda je 7000 korun.

Ilustrační foto.Dluží na děti

Z přečinu zanedbání povinné výživy je podezřelý 41letý muž z Českých Budějovic, který od března 2014 do dubna 2015 neplatí výživné na své dvě děti, které žijí se svoji matkou na Strakonicku. Do současné doby dluží na výživném částku 25 300 korun.

Za zboží neplatil

Z přečinu krádeže je podezřelý 19letý muž, který v prodejně supermarketu ve Strakonicích odcizil volně vystavené zboží. Z regálu vzal dvě láhve alkoholického nápoje v hodnotě 680 korun a přes pokladní zónu prošel bez zaplacení. Protiprávního jednání se dopustil i přesto, že byl za takový čin v posledních třech letech odsouzen.