S drahým alkoholem neprošel přes kasu

V rukou policistů opětovně skončil 19letý recidivista ze Strakonicka. Ten před pár dny zašel do supermarketu a přivlastnil si dvě láhve alkoholu za 680 korun. Měl však smůlu, při průchodu přes pokladny ho zadržela 
ostraha. Soud ho může poslat až na tři roky za mříže.

Muž se ženou získali peníze na základě lží

Pro úvěrový podvod a podvod stíhají kriminalisté muže (48) a ženu (53) ze Strakonicka. Dvojice si půjčovala peníze jak na běžícím páse, ale ke splácení se nemá. Úvěry navíc získali na základě lží v žádostech. Dluží 139 tisíc korun, soud je může poslat až na pět let za mříže.

Ilustrační foto. Vydírá expřítelkyni: peníze, nebo ostuda

Dej 10 tisíc korun, nebo zveřejním na internetu tvé nahé fotografie. Takovými požadavky obtěžuje svou bývalou přítelkyni 21letý mladík z Domažlicka. Strakoničtí kriminalisté ho podezírají z vydírání, při prokázání viny a odsouzení mu hrozí až čtyřletý pobyt ve vězení.

Řidič nadýchal přes dvě promile. Dojezdil

Na silně opilého řidiče narazili ve středu 29. dubna večer policisté při kontrole ve Volyni na Strakonicku. Řidič (26) se proháněl po Nádražní ulici s více než dvěma promile v krvi. Okamžitě přišel o řidičák 
a na ježdění může nadlouho zapomenout. Navíc mu hrozí až roční trest ve věznici.

Porušili řád

V odpoledních hodinách 24. dubna přijali strážníci MP Strakonice oznámení na linku tísňového volání 156 od ženy, že na Sídlišti 1. máje chodí muž, který zde bydlícím občanům nabízí levnější odběr elektrické energie. Svým jednáním se dotyčný dopustil přestupku, tím, že porušil jeden z bodů Tržního řádu města Strakonice. Strážníci muže na místě zastihli a vyřešili v blokovém řízení.