Začalo to oznámením v sobotu 18. ledna na dispečink městské policie. Žena uvedla, že pravidelně venčí své psy nad přeložkou v ulici Arch. Dubského a že tady v jedné zahrádce stojí karavan, v němž jsou už nějakou dobu zavření psi. Požádala městskou policii o prověření, jestli nejsou týráni. V momentě, kdy hlídka na místo přijela, přišla ke karavanu jeho majitelka. Popsala strážníkům, že se dostala do tíživé životní situace a musela psy umístit do karavanu. Patří jí jen jeden chlupáč, další dva jsou jejího bývalého přítele, který zmizel kamsi na Slovensko. Psy prý ale pravidelně třikrát denně venčí. Týrání psů bylo naprosto vyloučeno.

Další oznámení přišlo nezávisle na tom prvním v úterý 21. ledna. Volala pejskařka, že po louce pod městským lesem běhají tři psi a že má obavy, aby někomu něco neudělali.

Jednalo se o psy z karavanu, kterým se podařilo utéct dírou v plotě. Strážníci je zahnali do domovské zahrady a informovali majitelku. Zvířatům se ale podařilo utéct ještě ve čtvrtek 23. ledna večer. Tentokrát běhali na poli nad obchvatem. Načapali je strážníci, když jeli prostor namátkově zkontrolovat. Během všech kontrol i přímých zásahů bylo očividné, že ženu nastalé problémy velmi trápí a mrzí. Možná se jí trochu ulevilo. V pátek 24. ledna po ránu odvezla hlídka dva psy do útulku, protože se opět toulali v ulici Arch. Dubského.

Tisková mluvčí městské policie Jaroslava Krejčová