Program festivalu byl okamžitě přerušen a začala evakuace. Podle informací policie neznámý v telefonátu vyhrožoval, že tři z pěti náloží vybuchnou o půlnoci.

Na místo vyjela policieie, nasadila pyrotechnika i specializovaného psa na vyhledávání bomb. Pohotovost měly všechny složky záchranného systému. Samotní návštěvníci i pořadatelé v nenadálé situaci skvěle spolupracovali.


„Ještě se to nikdy nestalo, jsme z toho sami v šoku, musí se evakuovat asi čtyři a půl tisíce lidí plus pořadatelé. Bomba je hlášená na 12. hodinu, do té doby musí být všichni pryč. Až se areál prohlédne a pokud to bude možné, bude se pokračovat,“ slibovala produkční Barbora Linková. Organizátorka Stodoly Gabriela Novotná hlásila těsně pře půlnocí, že areál je vyklizen.


Přesun bezmála pěti tisíců lidí se odehrál během několika minut. „Moderátor ohlásil publiku nepříjemnou novinu ve 23.22 hodin. Všichni nechápavě zírali a nevěřili,“ líčí první moment redaktor Deníku Václav Koblenc, který byl na místě.


„Obávám se, že za tím není nic než závist,“ komentoval moderátor. „Kdybych toho člověka dostal do rukou, tak ho asi zabiju, je to neskutečné,“ vyjádřil Jan Vondráček z Radnic u Rokycan názor všech diváků, kteří se přesunovali do bezpečí.


„Půlnoc za námi, ještě to nebouchlo,“ konstatoval ve čtvrt na jednu náš reportér z těsné blízkosti uzavřeného prostoru, kde operovali specialisté.

24 minut po půlnoci skončila veškerá opatření a diváci se mohli vrátit k pódiu. I přes nepříjemné přerušení pak program pokračoval dál.

Potkali se ve vlaku

Když se Petr z Prahy (vlevo) a Franta ze Šebetova na Moravě potkali ve vlaku při cestě naStodolu Michala Tučného do Hoštic u Volyně, čekali jen hudební zážitek. Rozhodli se festival prožít spolu a to, jestli se ještě někdy uvídí, nechat koňovi. Teď už jeto jinak - kromě muziky mají jako společnýzážitek i evakuaci kvůli anonymnímu telefonátu o bombách vareálu Stodoly.

"Když to moderátor vyhlásil, všichni si mysleli, že je to prča. Byl to docela hezký večer, tak to klidně mohla být i recese," řekl Moravák. Brzy ale všichni zjistli, že není.V areálu se objevili policisté a pyrotechnik se psem na vyhledávání výbušnin. "Udělali průchod nahorním konci areálunaproti pódiu a tudy nás vyváděli ven. bylo to všechno v pohodě a v klidu.Policisté byli slušní, všechno mělo dobrou organizaci a lidi taky neprudili. Tahle muzika nevyvolává u lidí agresivitu. A kolik tu bylo policistů? Tak do padesátky,"pokračoval Petr.

Manévry mohly trvat podle obou tak hodinu."Kolem půl jedný jsme zase mohli jít zpátky, protože nic nenašli. Byl to hloupý vtip, ale kromě zdržení koncertu se nic nedělo. Ale nachápu to," usmíval se v neděli při balení Franta.

Mnoho lidí, kteří v neděli odjížděli, o incidentu nevědělo. Měli auta zaparkovaná za obcí. "Bomba? Evakuace? A kdy? V sobotu v noci? Tak to nevíme, šli jsme spát kolem 11 hodiny," svěřil se mladý pár.

Jediná bomba, která tak v areálu explodovala, byly rozházené kelímky, plné koše, igelity a papíry. Podle některých účastníků, kteří spali přímo v areálu, mnohem větší než při minulých Stodolách.

Na článku spolupracovali Hana Svítilová a Petr Škotko