Zřejmě netušila, že za jejím „štěstím“ se skrývá podvodník. A jak už to u těchto případů bývá, scénář podvodníka pokračoval. Ženě přišel e-mail z Istambulu, že za zásilku zaslanou na její adresu je potřeba zaplatit poplatek za odbavení ve výši 4220 Eur a poslat kopii jejího občanského průkazu. Žena podle pokynů poslala kopii dokladu a ze svého účtu zaslala na účet příjemce požadovanou částku. Jediné štěstí, které ženu potkalo bylo, že banka platbu pozastavila a ženu včas vyrozuměla.

Amfora na Křemelce.
RETRO: Pohřeb, Amfora na Křemelce a Vlasta Burian na Medové kaši

Tento případ rozhodně není ojedinělý. Stačí si na internetu vyhledat případy, kdy oslovené ženy naletěly imaginárním partnerům, které poznaly na seznamovacím portálu. „Postup podvodníků je vždy prakticky stejný jako v našem případě. Podvodníci se vydávají nejen za americké vojáky na misi ale také za obchodníky přepadené piráty, za armádní lékaře či za námořníky. Důvěřivost ale v těchto případech rozhodně není na místě,“ dodala Jaromíra Nováková.

Všechny podobné případy vždy končí stejně, ženy často přijdou o statisíce i miliony korun a balíčku ani vysněného štěstí se nedočkají.