Ke střelbě došlo 28. října večer v písecké Tyršově ulici. "Kolem půl jedenácté vyšla několikrát střelba z okna bytu na ulici, a dokonce zasáhla procházejícího chodce do nohy. Naštěstí utrpěl jen drobné poranění, jak se později ukázalo, podezřelý střílel ze vzduchové pušky," přiblížila tamní policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová. "Na místo činu vyjížděli po oznámení nebezpečné situace policisté, kriminalisté a také skupina policistů jihočeské zásahové jednotky."

Policisté ze zásahovky střelce zadrželi poté, co museli násilně vniknout do jeho bytu. "Po marných zákonných výzvách policisté dveře vyrazili a za použití donucovacích prostředků podezřelého spoutali," vysvětlila mluvčí.

Ilustrační foto.
V Budějovicích se nešťastnou náhodou zastřelil mladý policista

Během zákroku v bytě navíc odhalili také ženu, na kterou soud vydal příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody. Ani ona nereagovala na výzvy, a proto skončila s pouty na rukou a policisté ji eskortovali do věznice, kam patří.

Případ dál řeší písečtí kriminalisté pro podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví. "Střelec si vyslechl sdělení podezření a kriminalisté vše zpracovávají ve zkráceném přípravném trestním řízení. Do dvou týdnů by se měl dostat před soud," uzavřela mluvčí.