Až dvousettisícová pokuta hrozí muži a ženě z Prachaticka. Oba totiž zavolali na policejní linku 158 a zaměstnávali operátory nesmyslnými oznámeními, kterými je pouze připravili o čas. Ten mohli policisté věnovat mnohem důležitějším problémům.

Mluvčí prachatických policistů Martina Joklová popsala, že podezřelý muž (33 let) 
se ozval na tísňové číslo v sobotu odpoledne. Z prachatického nonstop baru, kde vydatně popíjel, pak i pospával. A podle toho také jeho hovor vypadal. Opilec si stěžoval, že ho někdo ve spánku připravil o mobil a peněženku. A vehementně se domáhal vypátrání „zloděje". Záhy vyšlo najevo, že se věci mají zcela jinak. „Kolegové po provedeném šetření zjistili, že muž nemluví pravdu. Peněženku i mobilní telefon si totiž zapomněl doma," řekla mluvčí.

Podezřelá žena (23 let) vytočila číslo bezplatné tísňové linky v pondělí 27. dubna večer. Uvedla, že se nachází v podkroví chatky u vlakového nádraží v obci Chroboly a hodlá se zabít. Policisté po přijetí oznámení ihned vyslali na místo hlídku. Její rychlé nasazení ovšem bylo zcela zbytečné. „Žena policistům po příjezdu na místo řekla, že si nechce nic udělat," dodala mluvčí.

Oba volající se pravděpodobně dopustili přestupku takzvaného zlomyslného volání na tísňovou linku 158. Jejich skutky bude projednávat Český telekomunikační úřad. Jak již zaznělo výše, při prokázání viny jim hrozí pokuta až 200 tisíc korun.