V 19 hodin do herny podle policejní mluvčí Jaromíry Novákové vešel muž, který měl na hlavě čepici s kšiltem a nasazenou černou roušku. "Šel přímo k barovému pultu, kde pod pohrůžkou použití kuchyňského nože požadoval po barmanovi vydání finanční hotovosti. S nožem v ruce obešel pult až k barmanovi, kterému nožem směřoval do oblasti břicha a stále se domáhal peněz," popsala útok mluvčí.

Barman měl ale pro strach uděláno. "Neztratil hlavu a začal se bránit. Pachateli chytil ruku s nožem, chvíli se přetahovali, až se mu podařilo muže odzbrojit. Pachatel se dal na úprk. Při útěku ale ztratil botu, takže obutý neobutý utíkal z baru ven pronásledovaný barmanem. Při útěku ještě venku ztratil kšiltovku," pokračovala Jaromíra Nováková.

Zloděje ve zlatnictví ve Strakonicích zachytily kamery. Nepoznáváte je někdo?
Dvojice mužů za bílého dne ukradla ve zlatnictví šperky. Nepoznáváte je?

Pachateli zřejmě došlo, že čepice, bota, ale i nůž zůstaly na místě činu a policisté si pro něj zanedlouho přijdou. Po rychlém příjezdu policejních hlídek se pachatel na místo činu opravdu vrátil a ke svému jednání se doznal. Devatenáctiletý muž tak skončil v policejní cele a následně mu policisté sdělili obvinění ze spáchání přečinu loupeže.

"Odvážné a statečné chování barmana může u mnohých vzbudit velký obdiv. Rozhodně ale není bezpečné, naopak velmi riskantní. Policisté nedoporučují v takových případech pachateli odporovat, musí hlavně myslet na svoje zdraví a život," apeluje na závěr policejní mluvčí.