Ze zaparkovaného auta tekl benzin

V ulici Zvolenská ve čtvrtek ve 21.15 hodin objevila hlídka městské policie zaparkované vozidlo, z nějž ve velkém množství vytékal benzin. Na místo nejpve přivolala profesionální hasiče, aby unikající pohonné hmoty zajistili. Poté se strážníkům podařilo zjisti i majitelku, která se na místo také dostavila.

Strážníci našli ztraceného chlapce

Hlídka městské policie měla o práci postaráno dokonce i na čtvrtečním Běhu Terryho Foxe. Toho se zúčastnila řada dětí nejen ze strakonických škol, ale také z blízkého a vzdálenějšího okolí. V jednom případě nalezla ztraceného žáka čtvrté třídy z Blatné. Toho poté strážníci předali zpět učitelce.

Muž se pokusil ukrást alkohol

V prodejně Jednoty v ulici Bezděkovská se ve čtvrtek pohyboval nenechavec. Pokusil se ukrást alkohol. Byl však přistižen při činu a na místo byla přivolána hlídka městské policie, která ho zadržela. Protože se však jednalo o člověka, který do té doby ještě nebyl trestán, vše skončilo jen pokutou.

Německý ovčák musel k veterináři

Městská policie i v posledních dnech musela odchytávat zatoulané psy. Například o víkendu odchytila jednoho v ulici Volyňská. Ten putoval do kotce MP. Poněkud hůře na tom však byl německý ovčák nalezený v úterý. Ten měl poraněnou nohu a hlídka ho musela odvézt k ošetření k veterináři.