Ukradl 11 čokolád za 70 korun

Z přečinu krádeže je podezřelý muž (28) z Příbrami. V neděli 15. února vzal v supermarketu 11 čokolád za 70 korun. Schoval je pod mikinu a bez zaplacení prošel přes pokladní zónu, kde byl přistižen ostrahou. Za takový čin byl v posledních třech letech odsouzen a potrestán.

Útočníci skryti dlouho nezůstali

V brzkých ranních hodinách 14. února zjistili strážníci městské policie Strakonice, že byl v ulici Lidická fyzicky napaden mladík, a to třemi muži. Hlídka městské policie útočníky nalezla v baru v ulici Pionýrská. Po kontrole totožnosti si věc převzala k došetření hlídka Policie ČR.

Nekradli poprvé

V odpoledních hodinách 14. a 15. února přijali strážníci MP Strakonice oznámení od zaměstnance marketu v ulici Katovická, že zadrželi pachatele podezřelého z drobné krádeže. Při lustraci zjištěno, že nenechavci byli v posledních třech letech trestáni pro majetkovou trestnou činnost.

Zloděj v kempu

V kempu Milavy ve Velké Turné se neznámý pachatel v době od 11. do 16. února vloupal do zaparkovaných mobilhomů. Odcizil LCD televizor, dalekohled, halogenový přímotop a různé nářadí. Majitelům tak způsobil škodu v celkové výši 8300 korun.

Bral věci ze sklepů

Z přečinu krádeže a porušování domovní svobody je podezřelý muž (25) ze Strakonic, který se koncem loňského roku vloupal do tří sklepních kójí v ulici Nábřežní ve Strakonicích. Odcizil stan, lyžařské boty, sjezdové lyže, spací pytel, GPS na kolo a další.