Konflikt zřejmě odstartovala slovní rozepře mezi cizincem středního věku a skupinkou mladíků před prodejnou. Pokračovalo to fyzickým napadáním, někteří z mladíků měli cizince bít a kopat. "Muže se zastal náhodný svědek, který místem projížděl v autě. Neváhal a šel muži pomoci. Také jemu měli agresoři uštědřit několik úderů a to ještě nabylo vše. Do roztržky se zapojil další náhodný svědek, kterého měli opět napadnout, a to takovým způsobem, že ztratil rovnováhu a padl do výlohy prodejny, kterou rozbil," popsala policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová.

Policisté i kriminalisté již pracují s množstvím získaných poznatků, přesto by k objasnění okolností celého incidentu mohli pomoci případní další kolemjdoucí svědci či řidiči, kteří frekventovaným místem projížděli a případně by mohli mít části události i zaznamenány na palubních kamerách.

Následky popisovaného konfliktu jsou zranění všech třech poškozených a majetková škoda na prodejně.

"Máte-li jakékoli informace, sdělte je policistům osobně na služebně v Písku (Na Výstavišti 377), využít můžete také linek 974 235 700 či 158," doplnila mluvčí.