V pátek 20. května vyjížděli policisté do bytu oznamovatelky, kde její syn vykopl vstupní dveře. "Důvodem agresivního chování bylo, že mu matka odmítla dát klíče od kolárny. S matkou se proto začal o svazek klíčů přetahovat, až upadla na zem. Poté jí klíče z ruky vytrhl a utekl s nimi před dům. Při potyčce jí způsobil drobná zranění v obličeji a zranění na ruce. Pomocí klíče si pak odemkl vstupní dveře do kolárny domu, kde odcizil trekingové pánské jízdní kolo, na kterém odjel neznámo kam," popsala případ mluvčí strakonických policistů Jaromíra Nováková.

Asi po hodině přijel muž k domu v ulici Heydukova ve Strakonicích, kde v jednom z bytů žijí jeho známí. "Aniž by je informoval o návštěvě, neoprávněně a nezjištěným způsobem jim vnikl do bytu. Když se známí vrátili domů, z nezvané návštěvy radost neměli a muže vyzvali, aby byt okamžitě opustil a zavolali policii. Muž z bytu odešel, ale odjet na kradeném kole už nestačil," uvedla mluvčí s tím, že policejní hlídka muže před domem zadržela.

Pouť v Mladějovicích.
OBRAZEM: Mladějovice ožily poutí. Místní uctili památku kamaráda

Test na návykové látky ukázal u muže pozitivitu na THC a amfetamin/metamfetamin.

"Zadržený skončil v policejní cele a nyní je vazebně stíhán ze spáchání trestných činů krádež, porušování domovní svobody a zločinu loupež, za který mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až deset," dodala Jaromíra Nováková.