Policisté na místě v jedné z narušených chalup zadrželi muže, který se před nimi schoval do sklepa budovy. Zadrženým je muž (29) z Rychnova nad Kněžnou, po kterém místní policisté vyhlásili celostátní pátrání, neboť je podezřelý z majetkové trestné činnosti páchané v Královéhradeckém kraji. "Ve čtvrtek 23. dubna zavítal na Strakonicko, do Koječína, kde vnikl na oplocený pozemek, který prohledal a připravil si zde do tašek věci k odcizení v hodnotě 500 korun (čepice, dámskou bižuterii). Díky výborné spolupráci všímavého občana a rychlého zásahu policistů neměl pachatel na Volyňsku příliš šancí," řekla tisková mluvčí PČR Strakonice Jaromíra Nováková.

Ilustrační foto
Čtvrtý den za sebou nula! Hygienici přinášejí dobré zprávy o koronaviru

Policisté u muže ve vozidle zajistili odcizené věci a také o zadržení informovali kolegy z Královéhradeckého kraje. Devětadvacetiletý muž byl již v minulých letech několikrát odsouzen za trestnou činnost Okresním soudem v Hradci Králové, Trutnově a v České Lípě. Jeho protiprávní jednání mu nevyšlo ani v Jihočeském kraji. Policejní komisař Územního odboru Strakonice proti muži zahájil trestní stíhání pro spáchání zločinu krádež a navíc přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, neboť muž na Volyňsko přijel vozidlem, ač má uložen zákaz řízení všech motorových vozidel na dobu 60 měsíců, do ledna 2021.

Předseda SK VS Vodní slalom České Budějovice Jakub Prüher vypráví nejen o přestavbě areálu
Areál Lídy Polesné dostává moderní kabát. Nevěříte? Podívejte se

Policisté by rádi touto cestou poděkovali všímavému občanovi za výbornou spolupráci. Zároveň děkují všem, kteří neváhají v obdobných případech zavolat na linku 158, a to i tehdy nejedná-li se o jejich majetek.