O pejska se po nehodě postarali strážníci

Účastníkem neštěstí byl v neděli 29. srpna hodinu před polednem také pes, německý ovčák. V Tovární ulici došlo ke srážce osobního auta s vlakem. Záchranný integrovaný systém, který na místě pracoval, přivolal na pomoc i strážníky. Pro těžce zraněnou řidičku přiletěl vrtulník a bylo potřeba se postarat o jejího psa. Hlídka pejska převezla do útulku a jeho pracovníci přivolali veterináře, protože pejsek měl zraněnou zadní nohu. Ještě týž den si pro psa přijel syn zraněné ženy.

Když se maminka bojí syna

Prvního září v půl deváté večer přijal dispečink telefonát z Mlýnské ulice. V jednom z domů za výtahem ležel chlap a nekomunikoval. Jednalo se o 32letého muže, jehož jméno začíná úředními záznamy městské policie procházet čím dál častěji. Hlídka ho z domu vykázala, on poslechl a bez námitek odešel. Ne nadlouho. Za půl hodiny volali kolegové ze státní policie, že mají nahlášeno napadání ženy jejím synem, který je údajně zfetovaný. Bylo to v témže domě, ze kterého strážníci předtím vyhazovali nekomunikujícího muže. Žena hlídce řekla, že tentokrát ji syn neublížil, nicméně že se ho bojí a proto jde spát jinam. Ten nechtěl z domu odejít. Nakonec si sedl na lavičku před domem a strážníci ještě dohlédli, aby jeho matka mohla bez bázně prostor opustit.

Létající hodiny

Ve čtvrtek 2. září v podvečer nahlásila servírka z hotelu na Palackého náměstí, že z okna jednoho domu vyletěly ven bílé hodiny, které dopadly na zaparkované auto. Kapota auta byla poničená a opodál skutečně ležely bílé hodiny. Dveře bytu, z jehož okna měly hodiny vyletět, otevřel 80letý pán s 62letou paní a od letecké akce se vehementně distancovali. Vůz patří autobusové společnosti, jeho řidiči museli strážníci bohužel říci, že událost se dá řešit pouze občanskoprávní cestou.

Pomoc s televizí

I k takovým žádostem strážníci vyjíždějí. Ve čtvrtek 2. září večer poprosila na lince 156 seniorka, že se jí porouchal televizor a nemůže ho nahodit. Hlídka k ní přijela a televizi se jí podařilo zprovoznit.

Jaroslava Krejčová, MP Strakonice