Ze skladu se ztratilo rybářské vybavení

Rybářské vybavení si odnesl zloděj ze skladu firmy ve Strakonické ulici v Českých Budějovicích. Dostal se tam v noci na úterý a zanechal po sobě škodu za víc než 30 tisíc korun. Přečin krádeže vyšetřují policisté z čtyřdvorského obvodního oddělení.

Muž ve Fordu Fiesta porušil zákaz řízení

Z maření úředního rozhodnutí se bude během 14 dní zpovídat před okresním soudem muž (30) z Jindřichohradecka. Když ho v úterý zastavili policisté ve Fordu Fiesta, zjistili, že má zákaz řízení do prosince 2016. Hrozí mu až tříleté vězení.

Matka dluží výživné za víc než osm let

Na víc než 44 tisíc korun se vyšplhal dluh na výživném, který má vůči svému potomkovi 48letá žena z Českých Budějovic. Měla platit 500 korun měsíčně, to ovšem nedělala déle než osm let. Policisté ji stíhají pro přečin zanedbání povinné výživy.

Na jeden zátah bral věci z busu i garáže

Policisté z obvodního oddělení v Divadelní ulici v Táboře pátrají po zloději, který se v noci na úterý vloupal na parkovišti v Čekanicích do autobusu Irisbus a následně i do garáží. Přivlastnil si peníze, GPS, autorádio a další věci. Škoda přesáhla 30 tisíc korun.

Dluh vrátím do týdne, slíbil. Už před lety

Zloděj si odnesl rybářské vybaveníPro podvod stíhají kriminalisté 35letého muže z Budějovicka. Dopustit se jej měl už před třemi lety, jako poškozená figuruje jeho známá. Krajský policejní mluvčí Milan Bajcura popsal, že obviněný si půjčil od ženy 88 tisíc korun. Sliboval, že dluh vrátí během týdne. To však neučinil dodnes. „Muž jednal s vědomím, že je proti němu vedená exekuce a je v platební neschopnosti. Své závazky nesplnil a do současné doby dluh neuhradil. Žena si nenechala toto protiprávní jednání pro sebe a obrátila se na kriminalisty," řekl mluvčí. O mužově dalším osudu rozhodne soud. Při prokázání viny a odsouzení mu hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.