Přistiženého zloděje čeká vazební stíhání

Policisté z hlídkové služby zadrželi recidivistu (22), který během sobotní noci ukradl kolo v centru Českých Budějovic. Převezli ho na obvodní oddělení, kde pak kriminalisté zahájili jeho trestní stíhání pro krádež. A rovnou podali návrh na vzetí do vazby.

Řidič Škody Favorit měl přes 1,6 promile

Z ohrožení pod vlivem návykové látky se bude zpovídat před soudem muž (59) z Prachaticka. Když ho v neděli po druhé hodině ranní zastavili policisté mezi H. Planou a Pernekem, nadýchal přes 1,6 promile. Hrozí mu až roční pobyt ve vězení.

Během noci navštívil sklad jídla ve špitále

Prodejnu potravin a její sklad v areálu nemocnice v Jindřichově Hradci si v noci na pátek vyhlédl zloděj. V prodejně narazil na nůžky a kleště na pečivo, které potom použil k vypáčení skříňky trezoru s penězi a stravenkou. Škoda přesáhla 25 tisíc korun.

Poškození přišli také o minci z roku 1830

Peníze, zlaté šperky, minci s Franzem Josefem z roku 1830 a dvě zlaté zubní korunky získal pachatel vloupání do rodinného domu ve Vlachově Březí. Vnikl tam násilím koncem minulého týdne. Majitelé spočítali škodu na 50 tisíc korun.

Z garáže vzal dětský bicykl a elektrokola

Dětský bicykl Ghost a dvě elektrokola Apache s bateriemi Bosch odcizil v noci na sobotu zloděj z garáže v Dolním Třeboníně. Dostal se tam po vytlačení okna a způsobil škodu za nejmíň 140 tisíc korun. 

Ve sklepě paneláku chybí ruční nářadí

Český Krumlov Aku vrtačku Bosch, příklepovou vrtačku Parkside a úhlovou brusku Metabo Škoda postrádá muž z Urbinské ulice. Zloděj navštívil jeho sklep v paneláku mezi úterým a pátkem minulého týdne, zanechal po sobě škodu přes 9000 korun.