Kdosi vybavil garáž vlastním zámkem

Písek Velké překvapení čekalo majitele řadové garáže v Dukelské ulici. Když se tam minulý týden vrátil po několikaměsíční nepřítomnosti, zjistil, že mu kdosi vyměnil zámek a odcizil čtyři letní pneumatiky s disky na Škodu Fabii. Škoda 13 tisíc korun.

Fotbaloví fanoušci vyvolávali incidenty

České Budějovice Zadržením čtyř fanoušků domácího týmu a řešením přestupkového jednání dalších 15 lidí skončilo páteční fotbalové utkání mezi Dynamem České Budějovice a FC MAS Táborsko. Na souboj dohlíželo asi 50 policistů a 10 strážníků.

Ze sklepa vzal jídlo i sklenice zavařenin

Planá nad Lužnicí Škodu přes 10 tisíc korun po sobě zanechal zloděj, který se v minulých dnech vloupal do sklepa domu v ulici Za Rybníkem. Odnesl třeba rybářské pruty, sklenice zavařených okurek, krabicové mléko, pivo v plastu nebo fritovací oleje.

Automaty ve špitále jsou bez mincovníků

Hned tři kávové automaty vykradl zloděj v táborské nemocnici. Sebral zásobníky s mincemi. Dostal se tam v noci na středu a zanechal po sobě škodu za téměř 13 tisíc korun. Věcí se zabývají policisté z obvodního oddělení v Divadelní ulici.

Načapaný zloděj prostřelil svědkovi stehno

Dramatickou dohru měla čtvrteční krádež v Chrášťanech na Budějovicku. Dosud nezjištěný zloděj vlezl kolem 23. hodiny do dvora domu a do garáže, kde ukradl vzduchovku. O pár minut později ji použil. Policejní mluvčí Jiří Matzner zmínil, že nezvaného hosta načapal 16letý syn majitelů, který před zlodějem varovně vystřelil ze druhé vzduchovky. „Zlodějova reakce byla okamžitá a brutální, mladíkovi prostřelil stehno. Ukradenou zbraň pak zahodil a utekl. Zraněný byl převezen do nemocnice," dodal mluvčí s tím, že policisté teď žádají při vyšetřování o pomoc i případné svědky. Pokud jste zloděje na útěku viděli, zavolejte na bezplatnou linku 158.