Střešní krytinu a betonové kryty na odpadkové koše poškodil neznámý pachatel v altánku u střední školy v ulici Resslova ve Volyni. Způsobená škoda je podle mluvčí strakonických policistů Jaromíry Novákové vyčíslena na 10 tisíc korun.

Žena řízla přítele, ten jí ale odpustil

V Českých Velenicích vyhrožovala příteli zabitím, házela po něm židli a nakonec ho řízla nožem pod koleno. Muž ale své přílelkyni agresivní chování ze dne 30. srpna nakonec odpustil. Podle vyjádření policejní mluvčí Hany Millerové totiž nedal souhlas k jejímu trestnímu stíhání. „I přesto, že se podezřelá žena svým jednáním dopustila hned dvou trestných činů, v úterý policisté ze Suchdola nad Lužnicí tak případ odložili," uvedla Hana Millerová. Mladá žena se dopustila pokusu úmyslného ublížení na zdraví a nebezpečného vyhrožování.

Zloděj si odnesl oblečení i hotovost

Odnesl si finanční hotovost, dámské oblečení, kabelku a nepohrdl ani pracím práškem. Policisté pátrají po pachateli, který se vloupal od 31. října do 2. listopadu do prodejny Levná móda v Mladé Vožici a způsobil škodu ve výši přes šest tisíc korun. Jakékoliv poznatky k objasnění skutku můžete předat policistům na obvodním oddělení v Mladé Vožici či na telefonním čísle 974 238 720.

Policisté dostali hledaného za katr

Policisté z Lipna nad Vltavou v úterý vypátrali šestačtyřicetiletého muže, po kterém bylo vyhlášeno celostátní pátrání. Hledaný se pohyboval na náměstí ve Vyšším Brodu. Muž byl podle sdělení policejní mluvčí Hany Millerové hlídkou eskortován dle příkazu do Vazební věznice v Českých Budějovicích.

Opilý muž budil před školou pohoršení

České Budějovice Městští policisté z Českých Budějovic v úterý vyjížděli k případu podnapilého muže před základní školou v Nové ulici, který zde obtěžoval žáky i zaměstnance školy. Mluvčí Věra Školková uvedla, že muž při dechové zkoušce nadýchal 1,28 promile alkoholu. „Proto ho strážníci následně převezli na protialkoholní záchytnou stanici, kde u něj byla provedena další zkouška, tentokrát s výsledkem 1,63 promile," uvedla Věra Školková. Po poučení o spáchaném přestupku strážníci případ pro tentokrát vyřešili domluvou.