Kradené kolo si stihl užívat necelý týden

Pouhých pět dní stačilo vodňanským policistům k vypátrání a dopadení zloděje, který 7. srpna ukradl jízdní kolo Paduch v Jiráskově ulici. Pachatelem je jim dobře známý 22letý recidivista ze Strakonicka, jemuž nyní hrozí za krádež až tříletý pobyt za mřížemi.

Žena lhala v žádosti o úvěr na elekro

Z úvěrového podvodu je podezřelá 19letá dívka z Písecka. Loni v listopadu uzavřela v prodejně spotřebitelskou smlouvu o nákupu elektroniky, do které uvedla nepravdivé údaje o zaměstnání a příjmech. Nyní se o ni zajímají specialisté z písecké hospodářské kriminálky.

Lupič zabavil vrstevníkovi kartu a vybíral

Hned tří trestných činů se podle policie dopustil 20letý mladík z Písecka. Ten minulé úterý navštívil svého vrstevníka a podle policejní mluvčí Kamily Čuřínové Ingrišové po něm vyžadoval vydání peněz. Když se nedočkal, zaťal ruce v pěst a za pomoci výhrůžek si vymohl odevzdání platební karty s příslušným PIN kódem. „Poškozený se obával, že ho agresor zbije a kartu mu dal. Podezřelý mladík poté v Čimelicích touto kartou provedl výběr z bankomatu a z účtu poškozeného odcizil 11 400 korun," popsala mluvčí s tím, že kriminalisté hned následujícího dne obvinili násilníka z loupeže, krádeže a neoprávněného opatření a padělání platebního prostředku. Je stíhaný na svobodě, o jeho dalším osudu rozhodne až soud.

Řídil s pervitinem a marihuanou v krvi

Na zfetovaného řidiče narazili policisté při měření rychlosti v Soběslavi. Muž s více zákazy řízení nesmí za volant až do konce roku. To mu nebránilo řídit, dokonce pod vlivem marihuany a pervitinu. Čeká ho soud za ohrožení pod vlivem návykové látky a maření úředního rozhodnutí.

Trek za desítky tisíc má nového majitele

Celoodpružené horské kolo Trek Gary Fisher ( typ Rumblefish PRO 29, gout 2012) bílo zeleno zlaté barvy odcizil od středy do čtvrtka zloděj z technických prostor rekreačního objektu v Hůrce na Hradecku. Majitel odhadl škodu na 50 tisíc korun. Svědci mají za volat na 974 233 730.