Řídil opilý
Strakonice - Ze spáchání přečinu Ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý muž (24) z Jindřichohradecka, který 26. srpna po 19. hodině řídil osobní automobil z Písku ve směru na České Budějovice. U autobusové zastávky Černěves řidiče kontrolovala policejní hlídka, která odborným měřením, provedeným přístrojem Dräger, zjistila obsah alkoholu v dechu řidiče přesahující 2,5 promile.

Způsobil škodu za 22 tisíc korun
Vodňany - Policisté pátrají po dosud neznámém pachateli, který 7. srpna poškodil vozidlo Chevrolet Aveo zaparkované v uvedenou dobu u chaty nedaleko rybníka Rožboud v katastru obce Vitice na Vodňansku. Pachatel hodil na vozidlo kameny, čímž poškodil lak a plechy na kapotě a předních dveří. Majiteli tak způsobil škodu v celkové výši 21 860 korun.

Rvačka v baru Domino v Českých Budějovicích.
Policie fámu o střelbě vyvrací: Poprali se dva muži, jeden dostal půllitrem

Chtěla skončit se životem
Strakonice - Ve večerních hodinách 14. září zavolala na linku tísňového volání městské policie 156 žena. Oznámila, že jde skoncovat se životem na vlakové nádraží. O vzniklé situaci informoval velitel směny jak strážníky, kteří byli v daném okamžiku na obchůzce, tak i policistu obvodního oddělení Policie ČR. Spolu se poté domluvili na rozdělení kontrolovaných míst. Strážník poté zkusil kontaktovat dotyčnou, která mu telefon vzala. Při komunikaci s ní zjistil strážník polohu ženy, kde se skutečně nachází. Předal tuto informaci strážníkům i policistům. Žena byla krátce nato nalezena hlídkou Policie ČR.

Skončil na záchytce
Strakonice - „V ulici Na ohradě se nějaký muž válí po zemi“. Takové oznámení přijali krátce po poledni 15. září na stálé službě MP Strakonice. Muž nereagoval na výzvy strážníků, kteří se na místo dostavili, stále padal na zem, válel se, vykřikoval a nekontroloval své chování. Na místo byla přivolána hlídka ZZS, aby lékař zhodnotil jeho zdravotní stav a zda je schopen převozu na protialkoholní a protitoxikomanickou záchytnou stanici do Českých Budějovic. Jelikož se muž choval stále ke všem přítomným agresivně, museli mu strážníci nasadit pouta.