S odcizeným zbožím byl muž v supermarketu ve Strakonicích zadržen a předán policistům. A protože muž byl za obdobný skutek v posledních třech letech potrestán, nyní mu hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.

Zmizela bruska

Strakonice - Policisté pátrají po dosud neznámém pachateli, který v noci na 5. září vnikl do domu v ulici Tržní a následně do sklepních prostor. Vypáčil kovové petlice u dvou sklepních kójí. Obě prohledal a z jedné odnesl úhlovou brusku zn. Narex v hodnotě 4500 korun. Celková škoda včetně poškození je vyčíslena na 5500 korun.

Vypátrali telefon

Strakonice - Policisté objasnili krádež mobilního telefonu zn. HUAWEI P9, kterého se měla dopustit v červnu žena (19) z Přerova. Žena měla telefon odcizit z volně odložené kabelky na návštěvě v bytě ve Strakonicích. Hodnota mobilního telefonu je vyčíslena na 7000 korun. Žena nyní čelí obvinění z přečinu krádeže.

Hledají svědky

Strakonice - Policisté pátrají po pachateli, který má na svědomí posprejování obvodové zdi budovy prodejny v ulici Na Křemelce a boční stěny přívěsu automobilu zaparkovaném na parkovišti před zimním stadionem ve Strakonicích. Na prodejnu nastříkal neznámý pachatel černou barvou nápis „GHOOB SE“ a na přívěs nápis „GUC“. Sprejer způsobil škodu za 24 000 korun.