U vozidla VW Golf rozbil přední i zadní světlomet a u vozidla Hyundai Atos promáčkl přední kapotu. Neznámý vandal svým jednáním způsobil škodu v celkové výši 6000 korun. Po pachateli pátrají strakoničtí policisté.

Ze spáchání přečinu úvěrového podvodu je podezřelý muž (32) ze Strakonicka, který v době od listopadu 2014 do srpna 2015 uzavřel ve třech případech úvěrové smlouvy a smlouvy o zápůjčkách. Při uzavírání smluv uváděl nepravdivé údaje o svém zaměstnání a příjmech a o svých minulých a trvajících závazcích. Na základě smluv mu byly poskytnuty půjčky a úvěry v celkové výši 92 000 korun, které nesplácí.

Policisté také pátrají po dosud neznámém pachateli, který v noci na 13. června odcizil z plechového kontejneru stojícího na stavbě v katastru obce Bílsko na Vodňasku motorovou pilu, rozbrusku, sbíjecí kladivo a kalové čerpadlo. Dále vnikl do stavební buňky, ze které odcizil elektrickou svářečku, nivelační přístroj, úhlovou brusku a horkovzdušnou pistoli. U zaparkovaného nákladního automobilu poškodil víko nádrže a odčerpal pohonné hmoty v hodnotě 2800 korun. Celková škoda je vyčíslena na necelých 60 000 korun.

V době od 7. do 12. června odcizil neznámý pachatel z pozemku na staveništi v katastru obce Kadov volně odloženou kovovou lžíci k pracovnímu stroji JCB JS 160/LC a pásové rypadlo. Způsobená škoda je vyčíslena na 30 000 korun. Po pachateli pátrají blatenští policisté.