Šest případů krádeží minimálně má na svědomí muž (24) z krajského města. „Během uplynulého půl roku vnikal do bytových domů, samostatných bytů nebo barů, kde zcizil doklady, platební karty, kuchyňské náčiní a mobilní telefon a ničil vybavení," popisuje policejní mluvčí Milan Bajcura.

V jednom z posledních případů fyzicky napadl majitele bytu, kterého kopal do břicha a dalších částí těla, takže zraněný muž se musel léčit. Mladíka měli policisté ze Čtyřech Dvorů v hledáčku. Fakt, že jde o pachatele, se potvrdilo na základě několika doložených bankovních záznamů, kdy se mladík pokoušel platit odcizenými platebními kartami. „Způsobená škoda je přes 19 000 korun," dodal mluvčí. Muž je podezřelý z krádeže, neoprávněného opatření platebního prostředku, porušování domovní svobody a poškození cizí věci.

Žena vylákala půl milionu

České Budějovice - Policisté vyšetřovali ženu (30) z Nymburska, která se měla dopustit podvodu, když vylákala od dvou důvěřivých mužů 550 000 korun. Loni v srpnu na internetovém portálu kontaktovala prvního muže a díky smyšleným informacím od něj vylákala na svůj účet 468 000 korun. Slíbila mu je v určitý termín vrátit, ale stále posouvala splatnost. „Stejně vylákala na druhém muži 87 500 korun, kterému je také nevrátila," říká jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura. Žena je stíhána pro podvod a hrozí jí 2 až 8 let.

Oheň zavinil kotel

Lišov - Vyšetřovatelé už vědí, co bylo příčinou čtvrtečního požáru truhlářské dílny a autodílny v Lišově se škodou přes milion korun.

„Příčinou byla pravděpodobně závada kotle na tuhá paliva v autodílně," upřesnila včera pro Deník mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

11 případů sprejera

České Budějovice - Prokazatelně 11 případů sprejerství má na svědomí mladík (18) z Českých Budějovic, kterého dopadla policie. Od konce roku 2014 do loňska v jihočeské metropoli postříkal barevnými spreji různé objekty a způsobil provozovatelům či majitelům škodu za 15 tisíc.