Čtyřiapadesátiletá žena z Českobudějovicka podle policie během tří let odcizila více než 1,4 milionu korun. Jako zaměstnankyně jednoho z obchodních řetězců prý odebírala peníze z denních tržeb. Své chování maskovala tak, že manipulovala a upravovala přehledy tržeb. Žena podle kriminalistů s penězi manipulovala v rozmezí let 2011 až 2014. Zatím není jisté, pro jaké věci ukradené finance použila. V případě prokázání viny jí hrozí až osmileté vězení.

Do školy nedorazil, domů se nevrátil

Volyně - Šestnáctiletý Daniel Trsťan odešel z Dětského domova ve Volyni v úterý ráno. Do učiliště ve Vimperku se ale nedostavil a zpět do domova se nevrátil. Jeho mobil je nedostupný. Chlapec je 180 cm vysoké štíhlé postavy, má krátké světle hnědé vlasy a zelenohnědé oči. Při odchodu měl na sobě tmavé rifle a černou bundu. Údaje o jeho pohybu či pobytu přijmou policisté na jakékoli stanici nebo na lince 158.

Čtyři mladí lidé do sebe bušili a kopali

České Budějovice - Říjnová rvačka na ochozu jednoho z nákupních center se dostala až do vyšetřování českobudějovických kriminalistů. Tehdy se pravděpodobně vzájemně napadli dva mladíci a dvě dívky ve věku od 19 let do 25 let zřejmě kvůli dřívějším neshodám. Jedna z dívek musela být poté ošetřena ve zdravotnickém zařízení. Kriminalisté v polovině února zahájili úkony trestního stíhání ve věci přečinu Výtržnictví a Ublížení na zdraví. Stíhání osob je prováděno nevazebně.