V dílně chybí nářadí za 49 tisíc korun

Křemže – Škodu za téměř 49 tisíc korun po sobě zanechal zloděj v Křemži.Od neděle 27. září do soboty 3. října se vloupal do zdejší dílny a vzal stříkací pistoli na lakování a svařovací soupravu CO2. Z venku stojícího auta Audi potom sebral dražší světelnou rampu.

Pro kalové čerpadlo a cívku šel do buňky

Oldřichov – Krádeží kalového čerpadla a cívky s 25 metrů dlouhým prodlužovacím kabelem se od sobotního dopoledne 3. října zabývají písečtí policisté. Zloděj se vydal v noci pro lup do stavební buňky na parcele v Oldřichově a způsobil škodu za 4100 korun.

S půl promile v krvi porušil zákaz řízení

Kovářov – Ani soudní zákaz řízení platný do příštího roku nebránil 47letému muži z Písecka, aby o sobotní noci 3. října usedl za volant a vyrazil na výlet. Když ho před 23. hodinou zastavili policisté v Kovářově, nadýchal víc než půl promile. Do 14 dní jde před soud.

Ilustrační foto.Vrtačka a míchadla mají nové majitele

Tábor – Policisté z táborského obvodu pátrají po zloději, který se v noci na sobotu 3. října vloupal do technických prostor domu č. 2815 v Havanské ulici 
na sídlišti Nad Lužnicí. Zpátky šel s vrtačkou Makita a dvěma míchadly Makita a Narex. To vše za 16 tisíc korun.

Šofér si krátil dobu, kdy nesmí za volant

Netolice – Z maření úředního rozhodnutí se bude zpovídat před soudem 35letý muž z Prachaticka. V pátek 2. října dopoledne řídil Škodu Felicii a poté, co ho stavili policisté mezi Netolicemi a Lhenicemi, zjistili, že má soudní zákaz řízení, a to až do června příštího roku.

Muži schází v kůlně benzinová sekačka

Velešín – Benzinovou sekačku na trávu získal zloděj, jenž se v noci na neděli 4. října násilně vloupal do kůlny ve Velešíně. Dovnitř se dostal po překonání dveří a zanechal po sobě škodu za téměř 11 tisíc korun. Případ vyšetřuje obvodní oddělení policie v Kaplici.

Ilustrační foto.Na Táborsku se činil o víkendu „nafťák"

Chýnov – Zloděj pohonných hmot udeřil na Táborsku. Zabrousil 
do Chýnova a nedalekého Radenína, za oběť mu padly náklaďák Volvo a dva traktory Zetor. Mluvčí táborských policistů Miroslav Doubek popsal, že první případ se odehrál v chýnovské Nádražní ulici. Zloděj překonal víko nádrže a odčerpal 140 litrů nafty. V Radeníně pak pachatel vysál z traktorů nejméně 50 litrů „černého zlata". „Vlastní krádeží a poškozením techniky byla majitelům způsobena škoda v souhrnné výši bezmála 8 000 korun," poznamenal mluvčí. Oba případy teď řeší policisté ze Sezimova Ústí. O pomoc žádají i případné svědky. Ti je mohou kontaktovat na číslech 974 238 730, 974 238 770 či na lince 158.

Ženu (29) ze severu řeší za pobyt na jihu

Kaplice – Prostitutka (29) 
z Teplicka si zvolila za svůj rajón Kaplici a její nejbližší okolí. Protože však nabízením placených služeb nejstaršího řemesla na světě porušuje platnou vyhlášku města, kaplická radnice ji označila za nežádoucí a na to konto potom vyfasovala oficiální zákaz pobytu ve městě. Ten následně posvětil i krajský úřad. Jak zmínila policejní mluvčí Lenka Kozoňová, dotyčná si z nařízení úřadů nejspíš nedělá těžkou hlavu. Zatím naposledy ji odhalili strážci zákona minulou středu v Horské ulici. „Policisté věc zadokumentovali a zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání," doplnila mluvčí.

Zájemkyně naletěla při nákupu iPhone

Větřní – Obětí klasického internetového podvodu se stala žena z Krumlovska. Když ji zaujal mobil I-Phone 5S na jednom z inzertních portálů, kontaktovala údajného prodávajícího a souhlasila s jeho požadavky na platbu předem. Policejní mluvčí Lenka Kozoňová řekla, že poškozená zaslala smluvenou sumu bankovním převodem, mobilu ani vrácení peněz se však nedočkala. „Celková škoda je vyčíslena na téměř osm tisíc korun. Případ podvodu řeší policisté z Větřní," dodala.