Otevřené okno bylo výzvou k tajné misi

České Budějovice – Otevřené okno koupelny bytu ve zvýšeném přízemí přilákalo zloděje v Budějovicích. Nezván tudy zašel na tajnou návštěvu někdy během minulého víkendu, odcházel s hotovostí 13,5 tisíce korun. Pátrají po něm suchovrbenští policisté.

Hospodského rváče řeší pro dva přečiny

Jindřichohradecko – Ublížení na zdraví a výtržnictví má na svědomí 42letý muž z Jihlavska. Dopustil se jich tím, že v srpnu napadl a ztloukl hosta restaurace ve Starém Městě pod Landštejnem. Poškozený musel vyhledat pomoc lékařů nemocnice v J. Hradci.

Pro nářadí do dílny si zašel mladík (20)

Planá – Boršovští policisté objasnili zářijovou krádež věcí z dílny v Plané u Budějovic. Zmizela aku vrtačka, prodlužovací kabely, dvě bedny s nářadím a motorová pila. Strážci zákona už vědí, že vzniklou škodu 9000 korun má na triku muž (20) z Budějovicka.¨

Ilustrační foto. Muži scházejí modré lyže za 7000 korun

Vimperk – Modrými carvingovými lyžemi Fisher RX disponuje zloděj, který se během noci na čtvrtek násilně vloupal do sklepa vimperského paneláku. Nechal po sobě škodu za nejmíň 7000 korun. Policie řeší věc jako porušování domovní svobody a krádež.

Rybáři v Horní Plané postrádají další loď

Horní Planá – O světle modrou laminátovou loď s kovovými sedadly, duralovými vesly, podlážkami, navijáky
s lany a uvazovacím řetězem přišli minulý víkend rybáři 
z Horní Plané. Jde už o druhý případ za krátký čas, škoda tentokrát činí 8000 korun.

Na balkóně útočí ptačí budkou

Bořanovice – Na balkón prvního patra bytovky ve vimperské části Bořanovice si přišel vyřizovat nedořešené účty muž (24) z Prachaticka. Dostal se tam začátkem srpna po hromosvodu a jakmile byl na místě, pustil se do hádky s dalším mužem. Pak přišlo ke slovu násilí. Policejní mluvčí Martina Joklová popsala, že nezvaný host udeřil poškozeného pěstí do hlavy, pak mu rozbil o hrudník a hlavu dřevěnou ptačí budku. „Po celou dobu se podezřelý snažil přetáhnout poškozeného k sobě přes zábradlí a vyhrožoval mu, že ho zabije," zmínila mluvčí. Útočník teď čelí stíhání pro ublížení na zdraví a porušování domovní svobody.