Svou zlost si vybíjel na cizím mercedesu

Tábor – Černý Mercedes Benz combi „éčkové" třídy poničil v noci na neděli 11. října vandal před domem č. 2804 v Krakovské ulici na táborském sídlišti Nad Lužnicí. A to tak, že poškrábal lak nezjištěným ostrým předmětem. Oprava vyjde majitele na zhruba 25 tisíc korun. 

Porušil zákaz řízení. Hrozí mu až tři roky

Vimperk – Třicetiletého řidiče VW Golf zastavili v sobotu 10. října po 20. hodině policisté ve vimperské ulici Nad Stadionem. Při kontrole zjistili, že městský úřad zakázal muži řízení do příštího května. Za maření úředního rozhodnutí mu teď hrozí až tříleté vězení.

Ve sklepě sebral dvě pánská horská kola

Větřní – Policisté z obvodního oddělení ve Větřní hledají zloděje dvou pánských horských kol. Pachatel získal bicykly 
v přesně nezjištěné době minulých dní, narazil na ně při násilném vloupání do sklepa domu. Majitel odhaduje ztrátu na 10 tisíc korun.

Ilustrační foto.V prodejně lahůdek chybí peníze a tabák

Písek – Lahůdkářství upoutalo o víkendu pozornost zloděje v Písku. Ten po násilném vniknutí do provozovny rozbil a vybrakoval elektronickou pokladnu s penězi, krom nich si přisvojil skoro padesát krabiček cigaret. Škoda přesahuje 16 tisíc korun.

U haly scházejí dva slunečníky s kozlem

Sezimovo Ústí II – Dva reklamní slunečníky pěnivého moku Velkopopovický kozel se ztratily v Sezimově Ústí. Zloděj si přišel pro lup za zhruba 25 tisíc korun v noci na 11. října neděli na terasu u sportovní haly. Pokud jste ho viděli, volejte prosím na 974 238 730.

Vzal nápoje, pak šel krást do restaurace

České Budějovice – Dubnové odcizení nápojů a koncentrátů z náklaďáku Na Sádkách 
a elektroniky a výčepního zařízení z restaurace na Husovce má dle kriminalistů na svědomí 43letý zloděj z Krumlovska. Zanechal po sobě škodu za celkem 31 tisíc korun. 

Jel na červenou. Pak mu naměřili alkohol

České Budějovice – Na vlastní hloupou chybu doplatil alkoholem ovlivněný řidič (57) 
v krajském městě. Když v neděli 11. října kolem půl druhé ráno mířil na Máj, prosvištěl křižovatku na Dlouhé louce na červenou. Ke své smůle si nevšiml, že opodál stojí auto městské policie. Její mluvčí Věra Školková zmínila, že hlídka šoféra dojela a vyzvala k předložení dokladů. „Když strážníci poučili řidiče o přestupku, muž provinění zásadně popřel. V průběhu řešení přestupku náhle strážníci zbystřili. Z dechu řidiče totiž ucítili alkohol," řekla mluvčí. Dvě dechové zkoušky končily výsledkem 0,39 resp. 0,3 promile. Muž skončil v rukou státních policistů. Ti mu zakázali další jízdu a přestupek budou dále řešit.