Muže ze Zlínského kraje, který se pravděpodobně skrýval před spravedlností, vypátrali ve čtvrtek v noci policisté oddělení hlídkové služby České Budějovice. Mladý muž (1984) řídil v Okružní ulici vozidlo Hyundai. Přijížděl ke křižovatce s Rudolfovskou ulicí, nezastavil na znamení dopravního značení Stůj, dej přednost v jízdě. Policisté muže zastavili a provedli kontrolu. Zjistili, že je po něm vyhlášeno pátrání z jeho rodného kraje. Na základě těchto skutečností byl muž zadržen a převezen na obvodní oddělení v Suchém Vrbném. Vůz si odvezla druhá osoba, která v něm jela. Muž se dostal do policejní cely a už v pátek ho policisté převezli na okresní soud.

Naboural se do osobních účtů

České Budějovice - Hesla na internetu je potřeba měnit. Na to zřejmě zapomněl muž, do jehož emailové schránky se pravděpodobně přes přístupové heslo dostal 22letý mladík, který mu též změnil přístupové heslo k sociální síti.

Případ se dostal až k řešení policistům obvodního oddělení Týn nad Vltavou, kteří poškozeného majitele elektronické komunikace vyslechli a následně mladému muži sdělili podezření ze spáchání přečinu neoprávněný přístup k počítačovému systému. Případem se za pár dnů bude zabývat státní zástupce a posléze okresní soudce.

Policisté dokázali objasnit vloupání do chalupy

Prachaticko - Vimperští policisté sdělili podezření 24letému muži z Vimperska z přečinů krádeže a porušování domovní svobody.

Podezřelý se vloupal během srpna až září loňského roku do rekreační chalupy v obci Zdíkov, část Nový Dvůr, ze které následně odcizil různé vybavení. Například broušené skleničky, porcelánovou čajovou konvici, skleněný lustr či nástěnné dřevěné hodiny.

Dále se podezřelý vloupal do kůlny, přilehlé k chalupě, kterou prohledal, ale nic z ní neodcizil. Svým jednáním způsobil majiteli škodu za nejméně sedm tisíc korun.

Podezřelý se uvedeného jednání dopustil i přesto, že již byl za obdobný čin pravomocně odsouzen okresním soudem k nepodmíněnému trestu odnětí svobody. Další prověřování provádí vimperští policisté ve zkráceném přípravném řízení, proto muž brzy stane před soudem.

Žena nabízela nebankovní půjčky na internetu

Jindřichův Hradec - Podezřelá žena (r. 1990) z Jindřichova Hradce, patrně v úmyslu se obohatit, měla nabízet na Českobudějovicku nejméně od října 2014 do dubna 2015 prostřednictvím internetu nebankovní půjčky v různé výši.

Ty byly podmíněny poplatkem za poskytnutí půjčky v rozsahu od 1 500 korun do 2 000 korun. Žena tak činila pod různými identitami jako soukromý investor.

Za tyto nabízené služby si měla nechat od zájemců o poskytnutí půjčky předem zaslat bankovním převodem poplatek za poskytnutí půjčky na účet vedený u bankovního ústavu. Celkem takto od dvaceti poškozených osob z celé republiky měla získat celkovou částku 37 000 korun.

Získané finanční prostředky poté měla použít pro svoji potřebu. V případě soudem uznané viny jí hrozí až dvě léta odnětí svobody.

Nářadí z vozu odcizil zloděj z Příbramska

Písek - Listopadovou krádež nářadí z užitkového vozidla u Předotic objasnili písečtí kriminalisté. Lup za 50 000 korun má pravděpodobně na svědomí 31letý muž z Příbramska, který odcizil elektrocentrálu, bourací kladivo a úhlovou brusku.