Podvodné jednání má zřejmě na svědomí 40letý muž z Táborska. V letech 2011 až 2013 jako osoba samostatně výdělečně činná jednal v zištném úmyslu obohatit se a při vědomí své nepříznivé finanční situace objednával a odebíral různé zboží. To bylo dodáváno z celé České i Slovenské republiky. Muž sliboval, že dostojí svým závazkům a uhradí faktury. To však nikdy neprovedl a počet poškozených se přiblížil k číslu 340. Případ se dostal až na stůl jihočeských kriminalistů, kteří ve věci zahájili úkony trestního řízení. Šetřením prokázali, že se škoda vyšplhala na téměř 4 303 000 korun.

Na základě těchto skutečností byly minulý čtvrtek zahájeny úkony trestního stíhání ve věci zločinu podvodu, kdy dle trestního zákoníku v případě prokázání viny hrozí uvedenému muži trest odnětí svobody od dvou do osmi let. Jeho trestní stíhání je vedeno na svobodě.

Pytlák ulovil jelena

Prachatičtí policisté zahájili úkony trestního řízení ve věci přečinu pytláctví. Neznámý pachatel během minulého pondělí až středy ulovil u Chrobol zhruba devadesátikilogramového jelena. Pytlák si zvěř ponechal, na místě ulovení po něm zůstaly pouze vnitřnosti. Poškozenému mysliveckému sdružení tak způsobil škodu za téměř 6000 korun.