Nespláceli svoje úvěry
Strakonice – Ze spáchání trojnásobného přečinu úvěrový podvod je podezřelý muž (53) ze Strakonic, který v době od října 2010 do října 2012 při sjednávání smluv o úvěrech a půjčkách uváděl nepravdivé údaje o svých předchozích závazcích a způsobil tak škodu ve výši 32 000 korun. Z přečinu úvěrového podvodu je podezřelá také žena (44) ze Strakonic, která stejným způsobem způsobila škodu ve výši 40 800 korun.

Našel mobil a nechal si ho
Blatná – Ze spáchání přečinu zatajení věci je podezřelý muž (21) z Plzeňska, který na konci července nalezl u lavičky v Blatné mobilní telefon, který si ponechal. Telefon na místě nejprve rozebral, přičemž z něj vypadla SIM karta neznámo kam. Následně si telefon ponechal pro svou potřebu, čímž majiteli způsobil škodu ve výši 8500 korun.

Chztili zloděje
Strakonicko – Policisté objasnili květnové vloupání do mateřské a základní školy na Strakonicku. Z vloupání do školní budovy policisté obvinili muže (54) z Plzeňska. Vzal prázdnou pokladničku a drobné mince. Při vloupání však způsobil škodu za necelých 10 000 korun. Muž se protiprávního jednání dopustil i přesto, že byl za obdobný trestný čin odsouzen. 

Zmizel automat na cigarety
Rožmberk nad Vltavou – Policisté pátrají po zlodějích, kteří v době od 22 hodin v pátek 26. do 10 hodin v sobotu 27. srpna  odcizili v Rožmberku nad Vltavou automat na cigarety. Stál na stolku 
u výdejního okénka provozovny „Pizzerie na 95 km" na levém břehu Vltavy. Černý automat s bílou tapetou s nápisem Marlboro 
o rozměrech 1 x 1,5 m mohli zloději odnést a naložit do vozidla, na přívěsný vozík nebo do raftu. Krádeží způsobili škodu 25 000 korun. Kdo by měl k tomuto skutku jakékoliv poznatky, nechť volá policejní oddělení v Lipně nad Vltavou (tel. 974 232 760). 

Rakušanům vykradli auta
Frymburk – Ve čtvrtek 
25. srpna mezi půl jedenáctou a čtvrtou hodinou odpolední se někdo vloupal do dvou osobních automobilů továrních značek Ford C-max s rakouskými registračními značkami. Obě vozidla byla v inkriminované době odstavená na záchytném parkovišti u silnice podél přehrady mezi obcemi Lipno nad Vltavou a Frymburk. Po násilném vniknutí zloděj prohledal vnitřní prostory vozů a odcizil 
z nich peněženky s finanční hotovostí. Rakouským turistům, kteří si z jihu Čech neodvezou pěkné vzpomínky, vznikla škoda ve výši bezmála 14 000 korun.