Tajil smrt příbuzné a bral její dávky

Jindřichův Hradec – Nenahlásil smrt příbuzné a na jejích dávkách se obohatil o šedesát tisíc korun. Podezřelý muž (nar. 1954) omylu Úřadu práce v Jindřichově Hradci využíval po dobu pěti měsíců od září 2013 do ledna 2014. Zasílané dávky státní sociální podpory z bankovního účtu postupně vybral a použil je pro svoji potřebu. I přesto, že úmrtím jeho příbuzné nárok na výplatu zanikl. Muž je stíhán na svobodě pro trestný čin podvodu. Hrozí mu až pět let odnětí svobody.

Prodal výrobní linku, která mu nepatřila

Český Krumlov – Osmašedesátiletý muž z Českokrumlovska čelí podezření z přečinu krádeže. Údajně měl v červenci prodat výrobní linku, která mu výhradně nepatřila. Svým protiprávním jednáním měl způsobit společníkům celkovou škodu převyšující 1,3 milionu korun. Podezřelý měl uzavřít kupní smlouvu na prodej výrobní linky včetně příslušenství za jednu korunu. Ve smlouvě se měl prohlásit za výlučného vlastníka, čímž si linku přisvojil a zamezil s věcí disponovat oběma dalším společníkům. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až osm let. Trestní stíhání je vedeno na svobodě.

Ilustrační foto.Odcizil všechna kola a navrch i rezervu

Chýnov – Vloupal se do dílny vedle jednoho domu v Chýnově a odcizil čtyři pneumatiky 
i rezervu z odstaveného vozidla. Pachatel tím způsobil souhrnnou hmotnou škodu ve výši odhadem 6 000 korun. Do dílny v chýnovské Tyršově ulici pachatel násilně vnikl od 24. listopadu do 1. prosince 2015. Kola byla osazená zimními pneumatikami značky Debica o rozměru 165/65 R 13, rezerva letní pneumatikou značky Michelin stejného rozměru. Případní svědci se mohou hlásit policistům na jejich služebnách v Chýnově či v budově územního odboru PČR na Soběslavské ulici č. 2763 v Táboře, telefonech 974 238 770, 974 238 730 či na 158.

Od opuštěné chaty zmizely dvě pramice

Týn nad Vltavou – O tom, že s nastupující zimou je potřeba věci kolem neobývané chaty pořádně uklízet, se přesvědčila majitelka dvou rybářských pramic na Vltavotýnsku. Neznámý pachatel v chatové oblasti Hosty, část Nad Štěpnicí, během uplynulého týdne odcizil rybářskou laminátovou pramici o délce 2,8 metru, zelené barvy, a rybářskou laminátovou pramici o délce čtyři metry, bílé barvy, čímž způsobil škodu za více jak 30 000 korun. Policisté žádají o pomoc případné svědky, kteří své poznatky mohou předat na služebně obvodního oddělení 
v Dewetterově ulici 326, na telefonu 974 226 770 nebo na lince tísňového volání 158.