Hasiči vysvobodili z auta malého vězně

Tábor – V pondělí odpoledne 19. října zažil asi krušné chvilky capart, který zůstal sám v autě. „Táborští hasiči vysvobodili 
v Čekanicích malé dítě ze zabouchnutého osobního automobilu značky Škoda Octavia, ve kterém zůstaly klíčky uvnitř," uvedla mluvčí hasičů Vendula Matějů.

Jednal v duchu: Kdo neskáče, není Čech!

Kaplice – Policie hledá vandala, který pošlapal 17. či 18. října střechu auta na odstavném parkovišti v Českobudějovické ulici v Kaplici. Vylezl na střechu osobního vozu Peugeot 206 a tu podupal a promáčkl. Škoda je 10 000 korun, vandal se tak dopustil přečinu poškození cizí věci.

close Ilustrační foto. zoom_in Muž objevil na hrázi rybníka náboje

Putim – Protivínští policisté vyjížděli v pondělí dopoledne 19. října do Putimi k Podkostelnímu rybníku. Místní obyvatel volal na linku 158 poté, co na hrázi nalezl starou munici. Pyrotechnici zde zajistili desítky nábojů a nábojnic, které převezli do muničního skladu
k bezpečné likvidaci.

Mladík lhal při sjednání smlouvy

Táborsko – Z úvěrového podvodu je podezřelý osmnáctiletý muž, který měl v dubnu v táborském obchodě sjednávat úvěrovou smlouvu na koupi televizoru. Věřitele úmyslně uvedl v omyl tím, že vědomě uvedl nepravdivé údaje. Svým jednáním měl způsobit škodu za více než 23 tisíc korun. 

Policisté dopadli naftového upíra

Prachaticko – Policisté 
z Horní Vltavice dohnali k soudu 29letého muže z Prachaticka kvůli krádeži. V dubnu ukradl v obci Strážný, část Řasnice, z traktoru John Deere 70 litrů nafty a z vedle stojícího traktoru Fendt 415 dalších 100 litrů nafty, způsobil tak škodu přes 5000 korun.

Strakoničtí vojáci zamířili do Vrbětic

Strakonice - Celkem 147 vojáků ze strakonického 25. protiletadlového raketového pluku vyrazilo v pondělí 19. října po 23. hodině do Vrbětic na Zlínsku, aby zde až do 3. listopadu střežili prostor kolem areálu muničního skladu. Téměř tři desítky z nich dobře vědí, do čeho jdou, protože zde hlídaly již v létě.