Šedivý VW Touran mění svého majitele

Písek – Vozidlo VW Touran šedé barvy s rokem výroby 2007 a registrační značkou 6C2 9426 odcizil ve středu 30. září kolem osmé hodiny ranní zloděj před domem v Hradišťské ulici. Způsobil škodu za téměř 200 tisíc korun, dopustil se neoprávěného užívání cizí věci.

Řidič měl pozitivní test na marihuanu

Volary – Marihuanou ovlivněného řidiče Škody Felicie zastavili v pondělí 28. září po 22. hodině prachatičtí policisté u Volar. Muž se podrobil testu, odběr krve a moči odmítal. Přišel o řidičák, hrozí mu pokuta 25 tisíc až 50 tisíc korun a až dvouletý zákaz řízení.

Zničil zeď i kapličku u zámku

Lnáře – Škodu za 16 tisíc korun po sobě zanechal vandal ve Lnářích na Strakonicku. 
V sobotu 26. září vytrhal krycí tašky ze zámecké zdi a rozbil je o zem. Potom poničil omítku a zídku z pálených okrasných cihel kapličky. Hledají ho blatenští policisté.

V domě schází klíče a kožená peněženka

Prachatice – Svazek pěti klíčů a koženou peněženku s hotovostí i osobními doklady poškozené si přivlastnil zloděj, který v noci na úterý 29. září navštívil rodinný dům v Prachaticích. Dovnitř se dostal bez použití násilí a zanechal po sobě škodu za nejmíň 1000 korun.

Kdosi rozmlátil dvě výplně výlohy herny

Blatná – Policisté z blatenského obvodu pátrají po vandalovi, který v noci na úterý rozbil dvě skleněné výplně výlohy herna – baru v tamní ulici Na Bílé husi. Škoda je 15 tisíc korun. Případní svědci mohou zavolat na linku 158 či na 974 237 710, 601 583 115.

Šofér jezdil městem s 1,5 promile v krvi

České Budějovice – Opilého řidiče auta VW odhalili v pondělí 28. září večer policisté z hlídkové služby. Muž (33) z Prachaticka projížděl Nádražní ulicí, v krvi mu kolovalo téměř 1,5 promile. Už brzy se dočká soudního postihu za ohrožení pod vlivem návykové látky.

Ilustrační foto: Zloděj odvozil z obce 
desítky metrů dřeva

Benešov nad Černou – Nepříjemné překvapení čekalo vlastníka dřeva skladovaného na volně přístupné ploše v Benešově nad Černou. Policejní mluvčí Lenka Kozoňová vysvětlila, že na pozemek se dřevem vnikl někdy mezi 8. a 28. zářím zloděj a odvozil 12 třímetrových smrkových trámů o plošném rozměru 10 x 10 cm, osm kubíků měkkého palivového dřeva ze smrku, olše 
a břízy i 20 kubíků tvrdého palivového dřeva z buku a dubu. Teď po něm pátrají kapličtí policisté. „Majiteli vznikla škoda za nejméně 40 tisíc korun," dodala policejní mluvčí.

S vozíkem se ztratil i stánek s textilem

Maršov – Šedivý přívěsný vozík Kempík z roku 1988 s registrační značkou 34-TAA-71 a uloženým prodejním stánkem a textilním zbožím získal zloděj v Maršově na Táborsku. Policejní mluvčí Miroslav Doubek řekl, že se tak stalo mezi úterní 20. hodinou a středeční pátou hodinou 
na pozemku u domu v centru obce. „Zloděj vozík po překonání zámku odpojil od stříbrného vozidla VW Polo. Nákladní prostor vozíku je uzavřen laminátovým víkem," dodal mluvčí. Majitel odhadl ztrátu na 40 tisíc korun, svědci mají volat 974 238 730.

Muž se chtěl zabít skokem do přehrady

Písecko – Úspěšnou záchranu pravděpodobného sebevraha středního věku za sebou mají policisté na Písecku. Strážci zákona z Čimelic, Zvíkova 
a Milína vypátrali 47letého muže ze Středočeského kraje, který chtěl ve středu 30. září před 
13. hodinou údajně ukončit život skokem ze Žďákovského mostu do Orlické přehrady. Mluvčí písecké policie Kamila Čuřínová Ingrišová zmínila, že nešťastník oznámil svůj úmysl sestře. Ta ihned po obdržení šokující SMS zprávy zavolala na tísňovou linku 158. Policisté tří uvedených obvodních oddělení okamžitě spojili síly a rozjeli masivní pátrací akci. Ta trvala pouhých 40 minut a měla šťastný konec. Její zdárné ukončení oznamovalo hlášení ve vysílačce, že pohřešovaný byl nalezen a je v pořádku. „Policisté prohledávali lokalitu u Žďákovského mostu na obou březích řeky. Nejprve se jim podařilo nalézt automobil, ve kterém pohřešovaný odjel. Čimeličtí policisté 
po chvíli vypátrali i muže, a to v lese poblíž mostu. Naštěstí mu jeho úmysl ublížit si překazili včas," popsala mluvčí. Údajný sebevrah následně skončil v rukou lékařů.