Chycen na místě

Tábor – V pondělí 9. listopadu po čtvrté hodině ranní zadrželi táborští policisté zloděje, který se právě vloupal do prodejny ve Světlogorské ulici. Odnášel si zboží v hodnotě 600 korun, poškozením zařízení však způsobil škodu téměř 5000 Kč. „Podrobit se zasahujícím policistům se mu příliš nechtělo. Lup zahodil a dal se na útěk. Po krátkém pronásledování byl ale dostižen a na jeho zápěstí zaklapla pouta," uvedl mluvčí policie Miroslav Doubek. Vzhledem k jeho trestní minulosti kriminalisté navrhli jeho vzetí do vazby.

Lupič policii neunikl

Písek – Písečtí kriminalisté 
s policisty z oddělení v Čimelicích objasnili případ krádeže z června v Mirovicích. Tehdy ještě neznámý pachatel vnikl za použití násilí do prodejny, kde odcizil digitální váhu a elektronickou pokladnu. Když zjistil, že v ní nejsou peníze, vyhodil věci do kontejneru. Způsobil celkem škodu téměř 40 000 Kč. „Z krádeže je obviněn 26letý muž z Příbramska, v minulosti podmíněně odsouzený za více trestných činů se zkušební dobou do roku 2018," uvedla mluvčí policie Štěpánka Uhlířová.

Našli celostátně hledaného

České Budějovice – Zdál se jim být povědomý a jejich domněnka nebyla mylná. Stážnicí českobudějovické městské policie v pátek 6. listopadu odhalili v ulici J. Š. Baara celostátně hledaného muže.¨Strážníci okolo třetí hodiny ranní prováděli v okolí Palackého náměstí běžnou kontrolní činnost. Když si dotyčného povšimli, prověřili jeho totožnost. Jednalo se o třiadvacetiletého muže z Českých Budějovic, který se nacházel 
v pátrací databázi. „Strážníci dotyčného předvedli na obvodní oddělení Policie ČR 
v ulici 28. října, kde ho předali do rukou policistů k dalšímu opatření," uvedla mluvčí 
Věra Školková.