Hledaný muž se sám prozradil alkoholem

České Budějovice – Pili alkohol na zakázaném místě. Přestupek na českobudějovickém sídlišti Vltava se stal osudným pro jednoho ze dvou mužů, kteří si mezi sebou podávali lahev s vínem. Městští strážníci při následné kontrole zjistili, že šestatřicetiletý občan Českých Budějovic je celostátně hledanou osobou. Muž tak putoval na obvodní oddělení Policie ČR Čtyři Dvory, kde ho strážníci předali do rukou policistů k dalšímu opatření.

Dva mladíci byli obviněni z vloupání

Jindřichův Hradec – Jindřichohradečtí policisté objasnili případ vloupání do domu 
v Jindřichově Hradci z října tohoto roku. Dva mladí muži (nar. 1997 a 1993) svým jednáním způsobili škodu odcizením věcí ve výši nejméně 1500 korun a městu Jindřichův Hradec způsobili škodu na poškozeném okně ve výši nejméně 250 korun. Oba mladíci převzali sdělení podezření pro přečin krádež a porušování domovní svobody. Nyní tak stanou před soudem.

Žena nadýchala přes dvě promile

České Budějovice – Svým chováním vzbuzovala u zákazníků obchodního centra pohoršení. Minulou sobotu okolo čtvrté hodiny odpolední vyjížděla hlídka městské policie České Budějovice k podnapilé ženě v obchodním centru v Českém Vrbném. Strážníci ženu následně převezli na protialkoholní záchytnou stanici. Zdravotníci u ní provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol s výsledkem 2,20 promile. Žena si do vystřízlivění poležela na záchytce.

Údajný Nigerijec se vrátí do Španělska

České Velenice – Platné doklady ani povolení k pobytu neměl. Na hraničním přechodu České Velenice se muž (nar. 1990) vydával za Nigerijce. Následnou kontrolou policisté zjistili, že se jedná o občana 
z republiky Pobřeží slonoviny a že je žadatelem o azyl ve Španělsku. S pravděpodobným uprchlíkem tak bude zahájeno správní řízení ve věci ukončení pobytu na území členských států Evropské unie. Následně dle Dublinského řízení bude migrant vrácen do Španělska, kde požádal o azyl.