Mladík zkoušel odolnost obrubníku
Šestnáctiletý mladík krátce po jedné hodině noční 26. července vhodil v ulici U Sv. Markéty uvolněný obrubník chodníku směrem na parkoviště. Toto zaznamenal strážník městské policie, konající službu na kamerovém systému. Strážníci mladíka, který šel dál společně se dvěma kamarády, dostihli v ulici Na Stráži. Společně se poté vrátili na místo. Žádná škoda nebyla na místě zjištěna, přesto strážníci následně informovali o chování mladého muže jeho rodiče. 

Budil veřejné pohoršení
V odpoledních hodinách 25. července dostali městští strážníci od kolegů z Policie ČR přijali oznámení o tom, že u lávky na Podskalí leží vysvlečený, opilý muž, u něhož sedí pes. Strážníci muže probudili a za přestupek buzení veřejného pohoršení dotyčného vyřešili na místě v blokovém řízení. 

Opilá žena napadla úřednici
Krátce po půlnoci 23. července požádal operační OO PČR o asistenci v ulici Stavbařů. Hlídka, která byla na místo přivolána, zjistila, že na místě dochází ke sporu mezi dvěma podnapilými ženami.
Celé události přihlížel šestiletý syn jedné z nich. Z tohoto důvodu byla na místo přivolána sociální pracovnice, která rozhodla o jeho odebrání.
V ten moment začala matka dítěte napadat zaměstnankyni Oddělení sociálně-právní ochrany dětí z odboru sociálního při Městském úřadu Strakonice. Jelikož žena byla velice agresivní a nechtěla přestat v protiprávním jednání, nasadili jí strážníci městské policie pouta.
Za pomoci strážníků byla žena následně převezena na Obvodní oddělení Policie ČR k následujícímu šetření.

Oživovali muže
V brzkých ranních hodinách 22. července požádal operační pracovník Záchranné služby o vyslání hlídky městské policie do ulice Alf. Šťastného. Žádosti bylo vyhověno. Na místě strážníci zjistili, že muž dostal infarkt a musel být oživován. Při masáži srdce se strážníci střídali se zdravotníky. Následně byl muž odvezen posádkou ZZS do strakonické nemocnice.