Strakonice
Motocykl změnil majitele
Motocykl značky Jawa 250 červené barvy s přívěsem, registrační značky ST2-00-08, který byl již několik let zaparkovaný ve stodole u domu v obci na Strakonicku, změnil v průběhu uplynulých týdnů majitele. Neznámý pachatel se dopustil přečinu krádeže. Strakoničtí policisté po něm i odcizeném stroji pátrají.

Strakonice
Štěstí v neštěstí
O velkém štěstí v neštěstí může hovořit muž středního věku, řidič osobního vozidla tovární značky Peugeot. Ten krátce před půl šestou hodinou ranní 27. července havaroval v centru města Strakonic. Z dosud nepotvrzené příčiny, zřejmě následkem mikrospánku, při projíždění Katovické ulice vyjel mimo komunikaci a po sjetí ze srázu a převrácení automobilu na střechu se zastavil těsně na okraji řeky Otavy. Při nehodě utrpěl lehké poranění, které si vyžádalo zákrok posádky ZZS. Hmotná škoda na vozidle byla odhadnuta na částku 50 000 korun. Dostat vozidlo zpět na komunikaci pomohla řidiči jednotka HZS. Prošetření všech okolností havárie je předmětem následného šetření strakonických dopravních policistů.

Jen těžko domýšlet, jak by nehoda dopadla, kdyby vůz nezastavil těsně na břehu řeky. Opětovně řidičům připomínáme, aby za volanty svých vozů usedali řádně odpočinutí a jízdě věnovali maximální pozornost.

Strakonice
Ve městě řádil vandal
Po neznámém vandalovi, který ve Strakonicích řádil v noci z 22. na 23. července, pátrají místní policisté. Neznámý pachatel poškodil lampu veřejného osvětlení, dopravní značení u přechodu pro chodce a odpadkový koš. Jeho řádění se nevyhnula ani fasáda rodinného domu v jedné z ulic města. Celkem po sobě zanechal neznámý vandal škodu za více jak 40 000 korun. Policisté na případu výtržnictví a poškození cizí věci pracují a po pachateli pátrají.

Strakonice
Na výživném dluží desetitisíce
Více jak 80 000 korun, dluží podle zjištění policistů z obvodního oddělení Volyně, jednačtyřicetiletý muž. Ten si svou vyživovací povinnost na dítě údajně neplní již od roku 2012, a výše jeho dluhu vůči poškozené tak dosáhla obrovských rozměrů. Policisté na případu dále pracují a muže čeká vysvětlování jeho jednání před orgány činnými v trestním řízení.