Operátorka městského kamerového systému krátce po čtvrté hodině ranní spatřila na Lidické třídě muže ležícího na lavičce v zastávce autobusu „U soudu“. K muži náhle přistoupily dvě ženy, z nichž jedna spícímu muži vytáhla z kapsy mobilní telefon. Dvojice se poté dala rychle na ústup. Při příjezdu strážníků se podezřelá z krádeže snažila za zády předat odcizený mobilní telefon svému komplicovi, který se snažil z místa uniknout. To mu však neprošlo. Obě ženy i muž s mobilním telefonem v ruce nejprve zapírali. Důkaz ve formě kamerového záznamu však hovořil jasně. Když strážníci probudili poškozeného muže ležícího na lavičce, ten ani netušil, že postrádá telefon. Jeho značku a podobu však strážníkům popsal bez zaváhání. Nebylo divu, že popis souhlasil s mobilním telefonem, který strážníci zadrželi. Celý případ i podezřelé z přečinu krádeže strážníci předali do rukou přivolané hlídky Policie ČR.

Českobudějovičtí strážníci ve čtvrtek 8. června odpoledne odchytávali samičku nutrie říční s jejími mláďaty. Podívejte se na video!

Zdroj: Městská policie České Budějovice

Ve čtvrtek 8. června museli strážníci zasáhnout proti agresivnímu osmadvacetiletému klientovi azylového domu. Agresivní muž skončil v poutech. Případem se bude dále zabývat Policie ČR. Hlídka strážníků na místo vyjela na oznámení. Muž si totiž po vykázání začal vylévat zlost na odstavených popelnicích. Strážníci na místě zastihli muže, který právě s hrubými nadávkami mířil zpět ke dveřím do azylového domu. Nedaleko leželo několik vysypaných popelnic. Na výzvy strážníků k zastavení však dotyčný nereagoval a šel si za svým cílem. O několik vteřin později skončil v poutech strážníků. Ti s ním však ještě měli plné ruce práce. Muž kopal nohama a s nasazenými pouty se snažil z rukou strážníků uniknout. Zaměstnankyně azylového domu strážníkům popsala celou událost. Osmadvacetiletý muž je klientem azylového domu, který však porušoval domovní řád. Následná hádka skončila snahou o napadení zaměstnankyně, která před mužem musela utéct. Ženě pomohli ostatní klienti domu, kteří agresivního muže vystrkali ze dveří. Muž se chtěl za každou cenu vrátit, v tu chvíli však zasáhli strážníci. Ti na místo přivolali hlídku Policie ČR, která si celý případ pro podezření ze spáchání trestného činu převzala k dalšímu šetření.