Krajští kriminalisté žádají po pomoc při objasnění případu vraždy, k níž došlo na statku v Bělči, přesně na okraje její části Bzové na Mladovožicku, a to v noci ze středy na čtvrtek. Obětí se stal muž 48 let starý. Policie zatím z taktických důvodů moc informací nepouští. 

"Dosud nezjištěný pachatel ze středy na čtvrtek udeřil do hlavy místního občana, kterého pak nalezl další zaměstnanec, ležícího před maringotkou, kde pravděpodobně bydlel. Vzhledem k taktickým důvodům nebudeme zatím specifikovat další podrobnosti k tomuto zvlášť závažnému případu zločinu," říká mluvčí jihočeských policistů Milan Bajcura s tím, že žádají  každého, kdo s mrtvým mužem v poslední době mluvil, aby se přihlásili na linku tísňového volání 158. Podle našich informací ale obětí není občan trvale hlášený v Bělči, nýbrž by měl být z Chýnova. 

Ve vesnici zaregistrovali spousty policistů, moc informací k případu ale nemají. "Je to takové zvláštní, celé to drží pod pokličkou a tak nevíme, jestli se máme nebo nemáme bát. Nic nám neřekli. Vím, o koho jde, ale jinak ho neznám, občas jsem ho viděl projet do lesa a z lesa, ale jinak snad ani nechodil do hospody," říká například pan Jaroslav ze Bzové.