V rámci své služby zaregistrovali po 20. hodině vozidlo, které užívá muž, jenž má vysloven zákaz řízení motorových vozidel, a tak se rozhodli vše prověřit. "Řidič však na výzvu policistů k zastavení vozidla nereagoval a začal policistům ujíždět. Hlídka vozidlo, v němž seděly další dvě osoby, pronásledovala a vyzývala řidiče k zastavení pomocí zvukového výstražného zařízení," uvedla strakonická policejní mluvčí Jaromíra Nováková.

Zdroj: PČR Strakonice

Několik kilometrů se muž snažil ujet. Z ulice Podsrpenská ve Strakonicích se řítil vysokou rychlostí po silnici III. třídy ve směru na obec Modlešovice, kdy nebezpečnou jízdou ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu. Před obcí Modlešovice vyjel s vozidlem mimo komunikaci a pokračoval v jízdě přes pole směrem na obec Hajská k vodojemu až ke břehu řeky Otavy. Plánoval tak policisty setřást. Řidič ujíždějícího vozidla nereagoval ani na opakované policejní výzvy k zastavení vozidla. "Zběsilá jízda skončila přibližně po čtyřech kilometrech, na břehu řeky ve směru na Přešťovice, kdy došlo k poškození pronásledovaného automobilu, a řidič byl nucen zastavit. Policisté pod hrozbou namířené střelné zbraně vyzvali osoby, aby opustili vozidlo, což uposlechly," dodala jaromíra Nováková.

Řidič (26) a další dva muži ve věku 34 a 19 let vystoupili z auta a podrobili se policejní kontrole. Následná dechová zkouška na alkohol byla u řidiče negativní, orientační test na drogy však signalizoval podezření na amfetamin a metamfetamin. Lékařské vyšetření na odběr krve odmítl. V autě policisté navíc našli plynovou pistoli a nůž. Při policejním zákroku nebyl nikdo zraněn. Řidič je podezřelý z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.