Muž (21) jde k soudu za nabízení „trávy"

Do zbytečných problémů se zákonem se dostal 21letý muž ze Strakonicka. Policisté jej viní z toho, že od loňského března do letošního února nejméně desetkrát obstaral svým známým marihuanu, kterou potom společně vykouřili. Teď ho čeká soud za distribuci drog.

Okresní soud ve Strakonicích hledá muže kvůli vyhrožování

Kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po 28letém Lukášovi Drliczekovi z Budějovicka. Jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner řekl, že muž je důvodně podezřelý z nebezpečného vyhrožování, kterého se měl dopustit už v lednu 2013. Na seznamu hledaných 
a pohřešovaných lidí se ocitl minulý pátek 27. března. „Pátrání jsme vyhlásili kvůli zjištění pobytu, neboť jmenovaný je nekontaktní pro strakonický okresní soud," dodal mluvčí Jiří Matzner. Hledaný Lukáš Drliczek je střední postavy a měří asi 180 centimetrů. Má rovné hnědé vlasy, zelené oči a může nosit různě upravované vousy. Podle policie není nebezpečný. Pokud jste ho někde viděli nebo víte, kde by se aktuálně mohl nacházet, ozvěte se prosím kriminalistům na bezplatnou linku 158 nebo se dostavte na kteroukoliv policejní služebnu. 

Ukradl naftu

Do areálu zemědělského družstva v Čepřovicích vnikl v době od 31. března do 1. dubna neznámý pachatel, který u zaparkovaných vozidel z nádrží odcizil motorovou naftu. Předmětem jeho zájmu se stala Tatra, kombajn a nákladní automobil. Pachatel z nádrží odčerpal přes 400 litrů nafty. Způsobená škoda je vyčíslena na 15 480 korun. Po pachateli pátrají volyňští policisté, kteří přivítají jakoukoli informaci vedoucí k dopadení pachatele. Poznatky je možné volat na linku 158 nebo na tel. 974 237 740.

Ilustrační foto.Návštěvníkovi klubu chybí mobil za tisíce

Na chvilkovou neopatrnost doplatil návštěvník rockového klubu ve Strakonicích. Během nedělní noci přišel o mobil Samsung Galaxy Note 3, který měl uschovaný v kapse bundy na věšáku 
v hlavním sále. Zloděj telefonu po sobě zanechal škodu 
za nejméně 9000 korun.

Kouření na zastávkách se nevyplácí

V odpoledních hodinách 23. března zjistil strážník strakonické městské policie muže, který v prostoru autobusové zastávky kouří. Po kontrole totožnosti jej strážník vyřešil za přestupek na místě v blokovém řízení.

Injekční stříkačky nepatří na chodník

V odpoledních hodinách 26. března našli strážníci MP Strakonice v ulici Bezděkovská pohozenou použitou injekční stříkačku. Následně ji uložili do plastového kontejneru a převezli k dalšímu odbornému opatření.