Dopadení v přímém přenosu měli možnost vidět ve čtvrtek 25. července před půl jedenáctou dopoledne občané Českých Budějovic nedaleko Státní vědecké knihovny Na Sadech.

„Chytili jsme pachatele, který několik minut předtím ukradl šperky v jednom zlatnictví v Krajinské ulici v Českých Budějovicích" říká jihočeská policejní mluvčí Štěpánka Uhlířová.

Krátce po desáté hodině vstoupil muž do zlatnictví a požádal prodavačku, aby mu ukázala náramky. Prodavačka jeho žádosti vyhověla a předložila mu plato s náramky v hodnotě několika desítek tisíc korun.

„Muž však místo prohlížení zboží celé plato popadl a utekl ven z obchodu," pokračuje Štěpánka Uhlířová.

Prodavačka vyběhla za ním a volala o pomoc. V tu chvíli kolem ale projížděl na kole muž, člen Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje, a všiml si prchajícího zloděje.

Hasič bez váhání seskočil z kola a rozběhl se za ním. Na Sadech se mu podařilo muže dostihnout a zadržet. Zároveň pak zavolal na policejní linku 158. „Policisté byli na místě během minuty a statečnému muži pomohli. Pachatele zadrželi, ukradené šperky měl u sebe. Poté jej předali českobudějovickým kriminalistům k provedení dalších úkonů. Ti zjistili, že se jedná o šestadvacetiletého muže z Českobudějovicka, který majetkovou trestnou činnost nespáchal poprvé. V současné době probíhá intenzivní vyšetřování tohoto případu," dodává jihočeská policejní mluvčí Štěpánka Uhlířová.