Za bílého dne pachatelé podle policejní mluvčí Jaromíry Novákové odnesli šperky za téměř sto tisíc korun. "Ve čtvrtek 24. února deset minut před polednem přišla dvojice pachatelů do zlatnictví. Oba předstírali zájem o koupi zboží. Jeden z dvojice několikrát během nabídky vyřizoval telefonáty. Ve chvíli, kdy se prodavačka ochotně začala věnovat také druhému zákazníkovi – spolupachateli, telefonující muž vyčkával na vhodnou příležitost. Stále telefonoval, když využil chvilkové nepozornosti, vešel za pult, kde z vitríny odcizil plato se zlatými řetízky. Poté z prodejny rychle odešel. Druhý pachatel po chvíli svého komplice následoval. Po jejich odchodu prodavačka krádež zjistila a oznámila ji na policii," popsala mluvčí.

Popis oblečení: Pachatel měl na sobě modrou bundu, na hlavě šedou čepici s bílým nápisem EPIC na modrém podkladu, tmavou mikinu a tmavé kalhoty. Na nohou měl černobílé tenisky. Jeho komplic byl oblečený v tmavé bundě, tmavých kalhotách a na hlavě měl zelenou kšiltovku. Na nohou měl bílozelené tenisky. Na prodavačku mluvili plynulou češtinou.

Kontejnery v ulici Tržní.
Vybírači popelnic ohrožují zdraví jiných lidí

"Podoby podezřelých mužů zachytily bezpečnostní kamery a policisté nyní pátrají po jejich totožnosti. Jestliže muže na záběrech poznáváte, kontaktujte tísňovou linku 158. V uvedenou dobu do zlatnictví přišla zákaznice, která by také mohla svoji svědeckou výpovědí pomoci při objasnění krádeže šperků," vyzývá Jaromíra Nováková.