K případu došlo ve Strakonicích v části Podsrp, a to v pondělí 23. května. Pachatelé si v lokalitě vybírali rodinné domy, zvonili na zvonky, a tak zjišťovali, zda jsou majitelé doma. Podle svědků šlo o dvojici mužů. "Když jim někdo otevřel, bylo vidět, že jsou překvapeni a utekli. Není ani vyloučeno, že se jedná o cizince," upřesnila policejní mluvčí Jaromíra Nováková.

Do jednoho z domů, kde jim nikdo neotevřel, se pak muži vloupali, jejich pohyb ovšem zaznamenala bezpečnostní kamera. "Zachytila dva muže štíhlé postavy, mladšího věku, v tmavém oblečení, kdy na hlavách měli pokrývky hlavy a na rukách bílé rukavice, zřejmě aby nezanechali na místě otisky," doplnila mluvčí. "Pachatelé z rodinného domu odnesli finanční hotovost a šperky."

Šetřením se podařilo upřesnit dobu, kdy se podezřelí muži pohybovali v okolí domu, který se nachází u hlavní silnice I/22, směr Strakonice – České Budějovice a kde je během dne poměrně vysoký provoz. "Pachatelé s největší pravděpodobností někde v okolí parkovali vozidlo a není ani vyloučeno, že měli třetího komplice," upozornila mluvčí policie. "Doba, kdy si někdo mohl všimnout pohybujících se osob u rodinných domů na Podsrpu a na silnici směr České Budějovice, je vymezena přibližně v době od 9 hodin do 10 hodin."

Zároveň se policie obrací na řidiče, kteří v pondělí 23. května 2022 projížděli v době mezi 9 a 10 hodinou po komunikaci I/22, částí Podsrp - Strakonice a ve vozidle mají umístěnou palubní kameru, aby se přihlásili na Územním odboru policie Strakonice, v ulici Plánkova 629. Jejich kamera mohla zaznamenat vozidlo pachatelů. "Zároveň žádáme o pomoc při ztotožnění osob zachycených na kamerovém záznamu," uzavřela Jaromíra Nováková.