Obžalovaného P.Š. před samosoudce Tomáše Uldricha přivedla eskorta, neboť si v současné době odpykává do konce příštího roku trest v českobudějovické věznici.

Obžaloba oba muže vinila z vloupání do zmíněných chat. Měli odcizit věci za více než 76 tisíc korun a poškozením zařízení způsobit škodu za více než 16 tisíc korun.

Nic jsme neudělali

První vypovídal obžalovaný D.L. „Řeknu to samé, co poprvé. Jsem nevinný, nic jsem neudělal,“ řekl. Potvrdil, že v oblasti byl, protože druhý obžalovaný tam má také chatu, ve které ubytoval sociálně slabou ženu z Volyně. „V roce 2020 jsem tam ve zmíněném období byl dvakrát, ale jen na návštěvě. O žádných vyloupených chatách nic nevím,“ dodal D.L.

Druhý obžalovaný P.Š. také trval na své nevině. „Na chatu jsem jezdil, ještě když patřila babičce. Sem tam něco opravit, vyvětrat a tak podobně. Byl jsem tam i později v době, o které mluvíte, ale žádná vloupání jsem neprovedl,“ vyjádřil se.

Závora, kterou prorazil řidič kamionu.
Řidič kamionu na Strakonicku prorazil závoru železničního přejezdu. Z místa ujel

Kritickým bodem byl nedopalek cigarety, který našel jeden z majitelů vykradené chatky doma. Test DNA potvrdil, že tuto cigaretu měl v ústech obžalovaný P.Š. To ale jako důkaz nestačilo. „Všude se tam válí nedopalky, ale v té chatě, kde měl být nalezen, jsem nikdy nebyl,“ oponoval P.Š.

U soudu byly čteny i výpovědi některých svědků. Například muže, který žil v chatě s výše zmíněnou ženou. Ve výpovědi tvrdil, že oba obžalovaní hovořili mezi sebou o loupeži a dělení peněz. To oba obžalovaní odmítli s tím, že svědek sám o sobě nebudí svým způsobem života důvěru.

Nevinní

Statní zástupce Michal Koman sám nakonec navrhl, aby soud oba obžalované zprostil viny, protože se nepodařilo shromáždit dostatečné důkazy. Obhájce Jiří Podhajský tento návrh podpořil. Soudce Tomáš Uldrich jejich objektivní důvody uznal a oba obžalované zprostil viny.