„Křiminalisté nařídili v obou případech soudní pitvu. Případ je na samém počátku vyšetřování a další informace zveřjníme pravděpodobně v pátek 29. září, po soudní pitvě,“ uvedla jihočeská policejní mluvčí Lenka Krausová.

Případ se měl podle informací z místa odehrát v jednom z domů na náměstí, v bytovce s růžovou fasádou, a zemřít měli manželé. Policie na místě byla kolem jedenácté hodiny v noci. Obyvatelé Frymburka spekulují, zda šlo o násilný trestný čin, vraždu a sebevraždu, podle nich připadá v úvahu také nějaký typ otravy. 

O tom, že tam došlo k tragédii, nesvědčí přímo před domem ve Frymburku nic. Žádné policejní pásky, na náměstí panoval o svátečním dopoledni běžný turistický ruch. „Bylo to normální manželství, nepřipadalo mi, že by měli mezi sebou nějaké konflikty. Nedávno se vrátili z dovolené,“ přiblížil jeden ze sousedů manželského páru.

Dům ve Frymburku, ve kterém k tragédii došlo.
Byla to vražda. Muž z Frymburka podle místních ubodal manželku, pak se oběsil

Na Krumlovsku došlo v nedávné době ke dvěma případům násilného úmrtí. Jedenáctého září byla zavražděna žena v Dolním Dvořišti, o dva dny později už policie měla vraha. Stále nedořešená je červencová vražda novorozence v Lipně nad Vltavou. Tělíčko dítěte tam našel 24. července muž v kontejneru na posyp u jednoho z místních bytových domů.