Téměř tři desítky policistů pročesávaly v pátek okolí Radomyšle. Už druhý den pátrali po dvaadvacetiletém Viktorovi Mikovi, který ve středu 22. května nechal ve svém pokoji dopis na rozloučenou a odešel z domu. Důvodem jeho jednání je zřejmě neshoda s bývalou přítelkyní o dceru Jenifer (3).

Jeho matka Ivona Miková přiznala, že Viktor je prudší povahy a z domu už několikrát odešel. „Vždycky se vrátil. Třeba až za tři dny, ale vrátil. Tohle nikdy neudělal," říká. I proto nahlásila synovo zmizení až druhý den ráno. „Doufala jsem, že přijde," vysvětlila.
Podle policie je i díky tomu pátrání těžší. „Teď už může být kdekoliv," myslí si jeden z policistů. Mluvčí strakonické policie Jaromíra Nováková uvedla, že po Viktorovi ve čtvrtek pátralo několik desítek policistů, policejní psovod i vrtulník s termovizí. „Prověřili jsme i veškeré možnosti, kde by se mohl zdržovat, jeho kamarády, známé," řekla. K mladíkovi ale žádné dosud žádné stopy nevedou.
Pátrání bude pokračovat i nadále.

Pohřešovaný Viktor Miko (22) pochází ze Slovenska, v současné době bydlí s rodinou v Radomyšli, ulice Na Trávníkách. Je 170 až 180 cm vysoký, štíhlé postavy, má krátké tmavé vlasy. „Naposledy měl na sobě oblečené modré rifle, bílou mikinu s kapucí a kšiltovku. Má u sebe mobilní telefon, který je ovšem nedostupný," uvedla policejní mluvčí Jaromíra Nováková. Doplnila, že naposledy se do sítě přihlásil ještě v době, kd byl doma. 

Pohřešovaný muž odešel ve středu 22. května kolem 15. hodiny z místa bydliště neznámo kam. Od té doby o sobě nedal žádnou zprávu. Zanechal dopis na rozloučenou. Rodiče mají obavy o jeho život.

V případě, že máte jakékoliv informace o pohřešovaném muži, víte, kde se nachází nebo kde by mohl být, kontaktujte policii na lince 158 nebo přímo na telefonním čísle 974 237 446.