Podrobnosti řekl tiskový mluvčí jihočeských policistů Milan Bajcura. „Jeho neoprávněný pobyt byl zjištěn v okamžiku, když si muž způsobil zranění a byl hospitalizován v zdravotnickém zařízení. Při kontrole předložil cizinec cestovní doklad s vízem sousedního státu, který ho však neopravňoval k výkonu zaměstnání na území České republiky,“ uvedl Milan Bajcura.

Muž byl po ošetření zajištěn a převezen k dalším úkonům na služebnu k provedení dalších neodkladných úkonů. Poté policisté vydali rozhodnutí o správním vyhoštění. Cizinec má na stanovenou dobu zakázán pobyt na území členských států EU.

Správní vyhoštění:
Jde o nedobrovolné ukončení pobytu cizince na území České republiky ze sankčních důvodů. Může jít o správní vyhoštění z přechodného pobytu na území, nebo o správní vyhoštění cizince s povolením k trvalému pobytu. V zákoně o pobytu cizinců je správní vyhoštění definováno jako ukončení pobytu cizince na území, které je spojeno se stanovením doby vycestování z území a doby, po kterou nelze umožnit cizinci vstup na území.